Czarodziejka z Księżyca t. 17

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 17)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishojou Senshi Sailor Moon
komiksy
MissMi

Jedna po drugiej z rąk Galaxii giną wojowniczki w mundurkach. Ale największa bataliamiędzy czarodziejkami z całej Galaktyki trwa! Do fascynującego tomu 17-ego dołączamy kolejną część "Ilustrowanego Pamiętnika Chibi-Usy"!

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2014-12-22
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Three Lights spotykają swoją księżniczkę, a Bunny odkrywa wiele szczegółów odnośnie największej przeciwniczki w historii, Galaxii. Niestety coraz więcej czarodziejek przegrywa z wrogiem…

Przyjemna lektura i nic poza tym. Warta poznania, bo kultowa, nie mniej mogłaby być czymś wyższym niż tylko rozrywką. Nie mniej jako rozrywka prezentuje niezły poziom, szczególnie rysunkowo, a i potrafi dostarczyć emocji – szczególnie, jeśli czytelnik (a raczej czytelniczka, bo to pozycja głównie dla nich) ma naście lat i chce wierzyć w nierealną miłość.

Krystal | 2011-10-20
Przeczytana: 2009 rok

Moje ukochane anime z dzieciństwa oraz manga, którą bardzo szybko połknęłam w zaledwie kilka tygodni. Niesamowita akcja, idealne postacie czy zabawne dopiski autorki, to tylko niektóre zalety komiksu, których jest znacznie więcej.
Chociaż tłumaczenie zawiera błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, a czcionka czasami jest większa niż powinna, to nie mogę zaprzeczyć, że w obliczu tak fantastycznej mangi, zupełnie mnie to nie obchodzi.
Obowiązkowa lektura dla fanów Czarodziejki!

Herbaciarka | 2012-12-28

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najpopularniejszych mang japońskich, uwielbiana przez czytelników na całym świecie (nie wyłączając mnie !). Historia opowiedziana w mandze różni się od tej opowiedzianej w anime, bo przede wszystkim jest krótsza - manga ma 18 tomów, zaś anime liczy 200 normalnych odcinków, 3 specialne i 3 kinówki.

Uwielbiam Czarodziejkę i wszystkim gorąco ją polecam :)

PS. Nieco dokładniejszy opis pochwalny zawarłam w opinii do pierwszego tomu :]

Twilight88 | 2016-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2016