Tajemne wniebowstąpienie czyli Philip K. Dick niestety przestał żyć

6 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Philip K. Dick Is Dead, Alas
83-7150-357-1
MissMi

Jest rok 1982. Stany Zjednoczone utrzymuja stala baze na Ksiezycu. Trwa czwarta kadencja "krolewskiej prezydentury" Richarda M. Nixona. W Kalifornii umarl wlasnie ekscentryczny powiesciopisarz Philip K. Dick. Ale czy rzeczywiscie? W Georgii do gabinetu psychiatrycznego doktor Lii Pickford wchodzi Dick i prosi o pomoc. Maz Lii, Cal Pickford, milosnik i kolekcjoner zakazanych dziel Dicka, jest przybity wiadomoscia o smierci swego idola. Opowiesc zony o zaskakujacym pacjencie wstrzasa nim doglebnie. Odtad wypadki tocza sie bardzo szybko. Cal zostaje wplatany w polityke represyjnego rezimu Nixona. los styka go z dziwnymi osobami - z bojazliwym wietnamskim imigrantem, ktory za wszelka cene usiluje zasymilowac, ze starzejaca sie gwiazda, z czarnym stajennym obdarzonym nadzwyczajnymi zdolnosciami. Kulminacja wydarzen nastepuje na Ksiezycu, gdzie dochodzi do konfrontacji miedzy Dickiem, Calem a samym Nixonem

Taki_Typ | 2013-08-29

Oceniając, strona określa pięć gwiazdek jako "przeciętny". Otóż, ta książka bynajmniej nie jest przeciętna, daleko jej od przeciętności i to uważam, za zaletę, podobnie jak klimat żywcem wyciągnięty z książek jednego z moich ulubionych pisarzy. Niestety, autora tej książki do talentu literackiego jakim mógł się poszczycić Philip K Dick dzielą lata świetlne. Wyszła całkiem interesująca książka, ale nic więcej.
Dla wielkich fanów PKD będzie to coś ciekawego.

Marcin Polański | 2011-03-20
Przeczytana: 2010 rok

Oj zmęczyła mnie strasznie ta powieść. O ile jestem wielkim fanem twórczości Philpa K. Dicka to już próby naśladownictwa stylu mistrza traktuje z mniejszym entuzjazmem. Michael Bishop pisząc swoją książkę zapewne kierował się intencją uwznioślenia pisarstwa Dicka, a stworzył pseudo-metafizyczną, ciężkostrawną historię, którą można polecić jedynie kultystom kościoła P.K.D. - o ile takowy istnieje.

Wiesia | 2014-05-31

27/2014