zarządzanie komunikacją w organizacjach zróżnicowanych kulturowo

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Celem publikacji jest wskazanie, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując pracowników do funkcjonowania w zróżnicowanym kulturowo środowisku, by zderzenie odmiennych poglądów, przekonań, systemów wartości, perspektyw postrzegania, schematów odczuwania, myślenia oraz wnioskowania nie prowadziło do istotnych zaburzeń w obrębie procesu komunikowania się, a w efekcie do spadku efektywności współdziałania osób wywodzących się z różnych środowisk narodowych i kulturowych. Główne z omawianych zagadnień to: * zarządzanie w warunkach zróżnicowania kulturowego organizacji * proces komunikowania się i jego modelowe ujęcia * kulturowy wymiar komunikowania się zależność kultury i komunikacji * efektywność procesu komunikowania się w organizacji * szkolenia komunikacyjne ich rola i zasady projektowania. Książka powstała z myślą o praktykach zarządzania menedżerach, trenerach, pracownikach organizacji wielofunkcyjnych, ekspatach, a także nauczycielach akademickich i studentach, którzy są zainteresowani problematyką funkcjonowania organizacji w warunkach różnorodności kulturowej.