Zemsta kochanki. Harriette Wilson, kobieta, która zaszantażowała króla

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zakazane biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
83-241-2099-8
Scarlett

Była najsłynniejszą angielską kurtyzaną początku XIX wieku. Oczarowywała mężczyzn urodą i dowcipem - od 15 roku życia, od spotkania lorda Cravena, który jednak wkrótce przestał wystarczać ambitnej dziewczynie. Potrzebowała kogoś potężniejszego, kto wprowadziłby ją w wielki świat i obsypał klejnotami. Jej kochankami stawali się ludzie coraz bogatsi i coraz bardziej wpływowi: książę Argyli,...

Jej kochankami stawali się ludzie coraz bogatsi i coraz bardziej wpływowi: książę Argyli, Wellington - bohater spod Waterloo, trzech premierów, lord kanclerz, wreszcie sam książę Walii. Musiała błyszczeć, potrzebowała luksusowego domu, służących, powozów, sukien i klejnotów. Kiedy jednak bogaci ekskochankowie odmówili płacenia jej rocznej pensji, postanowiła się zemścić.

Jej skandalizujące "Pamiętniki", książka, którą miała "wydać i zostać przeklętą", stały się sensacyjną zemstą na londyńskiej elicie.

Porywająca biografia po raz pierwszy przedstawia pasjonujące i prawdziwe losy Harriette Wilson. Niepublikowane wcześniej listy, raporty sądowe i poufna korespondencja rządowa ujawniają sekrety najbardziej pożądanej i najbardziej niebezpiecznej kobiety epoki regencji, która zaszantażowała brytyjską arystokrację, a nawet nie zawahała się postawić finansowych żądań królowi.

Elilaya | 2012-01-10
SlimThugga | 2011-12-20