Stalowe szpony

Tłumaczenie: Joanna Jankowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Batalion Szturmowy SS". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Erica
Claws of Steel
historyczna
Witold Lisek

Lato 1943 roku. Po straszliwej i upokarzającej ducha niemieckiej armii klęsce pod Stalingradem, Hitler desperacko pragnie odzyskać inicjatywę na froncie wschodnim. Wbrew opinii sztabu generalnego Wehrmachtu forsuje przeprowadzenie wielkiej operacji oskrzydlającej pod Kurskiem, kryptonim CYTADELA. Jednak Rosjanie przewidują jego plany i przygotowują znakomitą obronę. Dla Niemców będzie to...

Jednak Rosjanie przewidują jego plany i przygotowują znakomitą obronę.
Dla Niemców będzie to bitwa o wszystko, a dla ich przeciwników starcie na wyczerpanie sił. Batalion Wotan w tym starciu odegra niebagatelną rolę jako szpica nacierającego korpusu pancernego SS. Pewni zwycięstwa Niemcy zderzą się w okolicy niewielkiej wioski Prochorowka z 5. Armią Pancerną generała Rotmistrowa.
Zapowiada się bitwa gigantów...

źródło opisu: http://www.empik.com/stalowe-szpony-operacja-cytad...(?)

odoaker | 2011-05-13
Przeczytana: 13 maja 2011

W porównaniu z "Totenkopf" autora, ta powieść prezentuje się znacznie lepiej. Nie zauważyłem żadnych błędów, jedną chyba dosłownie literówkę... Historie są udane, dosadny język (żeby nie powiedzieć wulgarny) żołnierzy dodaje realizmu, bowiem w okopach nikt nie sili się na prozę rytmiczną.
Daję ocenę -4!
Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym się nie przyczepił do ceny :D
Dwa tomy Wotana mam własne, otrzymałem w prezencie, ale resztę będę czytał w Empikach, bo cena jest cholernie wysoka!

Magicb0y | 2016-04-27
Mateusz210997 | 2016-04-07