Postępowanie w sprawach nieletnich

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

W podręczniku przedstawiono wybrane zagadnienia z historii zasad odpowiedzialności nieletnich za naruszanie przez nich obowiązującego prawa, sądownictwa dla nieletnich oraz reguł, którym podporządkowane jest postępowanie przed tymi sądami. Istotną część podręcznika stanowi analiza prawna przepisów obowiązującej obecnie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich z dnia 26 października 1982 r. oraz omówienie standardów międzynarodowych w zakresie traktowania nieletnich, w stosunku do których prowadzone jest postępowanie. Książka nie ma charakteru wyłącznie teoretycznego, uwzględnia bowiem problemy stosowania przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich w praktyce na tle orzecznictwa Sądu Najwyższego. Adresaci: Przeznaczona jest zarówno dla studentów uniwersyteckich wydziałów prawa i aplikantów poszczególnych zawodów prawniczych, jak i przedstawicieli praktyki stosujących przepisy ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a zwłaszcza sędziów rodzinnych, prokuratorów, policji, kuratorów, a także adwokatów. W drugim wydaniu podręcznika autorka uwzględniła projekt ustawy Prawo nieletnich przekazany do Ministerstwa Sprawiedliwości w lipcu 2008 r. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

evax | 2013-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Książkę bardzo dobrze się czyta ( bardzo przystępnie napisana ).
Książka zawiera przede wszystkim :
-model postępowania w sprawach nieletnich
-czynności jakie Policja może dokonać w stosunku do osoby nieletniej
-przebieg postępowania w sprawach nieletnich
- sytuacja prawna nieletnich w świetle obowiązujących przepisów

Polecam wszystkim, którzy interesują się tą dziedziną prawną.

Iwona93 | 2014-01-31
Angelika | 2013-12-08