Fizyka i astronomia podręcznik

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Podręcznik zawiera pełny materiał nauczania fizyki w szkole ponadgimnazjalnej w zakresie podstawowym. Jest to dostosowana do zakresu podstawowego wersja podręczników Mariana Kozielskiego Fizyka i astronomia, które znalazły uznanie wśród wielu nauczycieli i uczniów. Wyszliśmy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom zarówno nauczycieli, którzy uczą fizyki w zakresie podstawowym, jak i uczniów, którzy uczą się fizyki tylko w tym zakresie. W podręczniku w przystępny sposób wyjaśniono zagadnienia fizyczne, a fizyka ukazana jest jako nauka, której celem jest poszukiwanie i poznawanie podstawowych praw przyrody. W podręczniku uczeń znajdzie: ciekawe przykłady ilustrujące opisywane zjawiska fizyczne, propozycje doświadczeń do wykonania przez uczniów, rysunki poglądowe, schematy i wykresy ułatwiające zrozumienie treści, podsumowania rozdziałów: Pytania i problemy.

daniel90 | 2010-10-11
Przeczytana: 2007 rok