Przypadki mojego życia

Wydawnictwo: W drodze
7 (19 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7033-169-6
Róża_Bzowa

„Przypadki mojego życia” to ciąg luźno powiązanych ze sobą krótkich opowiadań napisanych niezwykle pięknym i subtelnym językiem. Autor daje w „Przypadkach...” sumę swego żywota. Wychowany w inteligenckiej rodzinie żydowskiej w połowie życia przechodzi na chrześcijaństwo, staje się jednym z największych pisarzy religijnych.

Magdalena | 2014-10-12

Jedna z ważniejszych książek mojej młodości. Idealnie pokazuje jak w bardzo krótkiej formie zawrzeć esencję życia. Krótkie i bardzo krótkie powiastki prowadzą przez niezwykłe życie Autora: dzieciństwo w Tarnowie, krakowską młodość, wojenną zawieruchę, powojenne spotkania z pisarzami i innymi osobami, śmierć ukochanej żony. Każde wydarzenie jest pretekstem do uniwersalnych rozważań nad najważniejszymi sprawami: cierpieniem, przebaczeniem, zrozumieniem, przyjaźnią i miłością. Każde jest powodem refleksji, którą Autor dzieli się z czytelnikami. Nikt inny tak nie pisał. I pewnie nie napisze.

Marianna | 2016-11-03
skinnylove | 2016-04-18