Samobójstwa. Ucieczka przegranych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14132-8
Róża_Bzowa

"Samobójstwa" to lektura o reakcjach ludzi na nowe, dotąd nie doświadczane sytuacje społeczne. Książka oparta jest na w większości niepublikowanych informacjach o samobójstwach robotników, rolników, inteligencji i bezrobotnych, także w środowiskach zamkniętych, jak więzienie czy wojsko. ... nie czy wojsko. Autorka przez analizę zachowań autodestrukcyjnych odkrywa prawidłowości życia społecznego - w różnych czasach i kulturach - zwłaszcza we współczesnym polskim społeczeństwie.

Malwku | 2016-10-10
yavosz | 2014-09-24