50 teorii biologii, które powinieneś znać

Seria: 50 Teorii w Pigułce
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biologia
Róża_Bzowa

Czy białka naprawdę są niezastąpione? Co to jest samolubny gen? Dlaczego ulegamy złudzeniom optycznym? Czy komórka może popełnić samobójstwo i dlaczego się starzejemy? W 50 przystępnie napisanych esejach autor wyjaśnia główne problemy związane z życiem na Ziemi. Przedstawia mechanizmy leżące u podstaw funkcjonowania wszystkich organizmów. Opisuje procesy ewolucyjne, które doprowadziły do...

Czy białka naprawdę są niezastąpione?
Co to jest samolubny gen?
Dlaczego ulegamy złudzeniom optycznym?
Czy komórka może popełnić samobójstwo i dlaczego się starzejemy?

W 50 przystępnie napisanych esejach autor wyjaśnia główne problemy związane z życiem na Ziemi. Przedstawia mechanizmy leżące u podstaw funkcjonowania wszystkich organizmów. Opisuje procesy ewolucyjne, które doprowadziły do powstania gatunku Homo sapiens, a także zwraca uwagę na istniejącą na naszej planecie bioróżnorodność. Prezentuje wielkich badaczy, których odkrycia miały ogromne znaczenie dla zrozumienia procesów zachodzących w przyrodzie. Ostrzega przed degradującą działalnością człowieka i przybliża zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego.

Przejrzyste teksty, urozmaicone licznymi rysunkami, wykresami i ramkami, zachęcają do zainteresowania się pasjonującą dziedziną nauki, jaką jest biologia, a także pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

źródło opisu: PWN, 2010

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/