Spokojnie to tylko... Szkocja

Tłumaczenie: Małgorzata Rybarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szok Kulturowy: przewodnik po różnicach kulturowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Culture shock! Scotland
978-83-01-15213-0
Szkocja
Róża_Bzowa

SZOK KULTUROWY "Spokojnie, to tylko... Szkocja" odkrywa pełną tajemnic, dziką krainę, na której kapryśny i nieprzewidywalny klimat odcisnął widoczne piętno, gdzie w ciągu jednego dnia doświadczyć można czterech pór roku. To podróż po kraju, którego historyczne bogactwo emanuje z każdego zakątka, a codzienność splata się z pradawnymi czasami. Książka tłumaczy, dlaczego mieszkańców...

Książka tłumaczy, dlaczego mieszkańców kaledońskiej ziemi określa się jako niewielki naród o ogromnym sercu, skąd się wzięły opowieści o skłonności Szkotów do skąpstwa, z czego wynika ich wrodzona pogoda ducha, cięty dowcip, upodobanie do soczystych przekleństw.

Przewodnik pozwala poznać kulturowe i historyczne, a zarazem codzienne oblicze owianej dzikim wiatrem Szkocji i jej mieszkańców, dla których słowo „nie” zawsze oznacza „może’.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Once_Upon_A_Time | 2015-05-04
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 maja 2015

Książka traktuje o wszystkim i o niczym. Połowę zawartych w niej informacji spokojnie można przypisać do dowolnej zachodnioeuropejskiej nacji. Zawiera mało ciekawostek z życia mieszkańców północnej części Brytanii, a jednocześnie ogrom informacji dotyczących kwestii ułatwienia tubylcowi adaptacji w szkockie środowisko. Napisana w lekkim stylu, dobrze zorganizowana tematycznie.
Idealna dla każdego chcącego odwiedzić Szkocję i pozostać tam na dłużej.

ArtZ72 | 2016-11-23
zobarzeg | 2014-11-20