Towards Building an eLearning Environment in Poland

Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
biznes, finanse

E-learning to stosunkowo nowe zjawisko w Polsce, choć cieszące się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczelni wyższych oraz przedsiębiorstw. Towards Building an e-Learning Environment in Poland jest pierwszą publikacją zawierającą tak bogaty materiał statystyczny oraz analizę środowiska e-learningu w Polsce. Autorka dokonuje szczegółowej analizy głównych czynników mających znaczący wpływ na budowanie środowiska e-learningu w Polsce, tj. społecznych, prawnych, gospodarczych, politycznych, technologicznych oraz kulturowych. Niniejsza książka składa się z pięciu rozdziałów poświęconych kolejno: * aspektom teoretycznym e-learningu jako środka nauczania, * rozwojowi społeczeństwa informacyjnego w Polsce oraz sytuacji makroekonomicznej kraju, * roli i miejscu e-learningu w systemie oświaty w Polsce, * kwestiom prawnym oraz infrastrukturze informacyjno-komunikacyjnej, * ocenie głównych czynników wpływających na rozwój e-learningu w Polsce. Książkę kończy rozdział poświęcony kierunkom dalszych prac B+R w dziedzinie e-learningu oraz implikacji dla polityki państwa. Książka w języku angielskim.