Logo Design Love: Zaprojektuj genialny logotyp!

Tłumaczenie: Bartosz Sałbut
Wydawnictwo: Helion
Logo Design Love: A Guide to Creating Iconic Brand Identities
biznes, finanse
Robert

Sprawdź, jak tworzyć najlepsze logotypy! Po czym poznać dobre logo? Jak wycenić projekt? Na co zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu logo? Czy wiesz, czym jest "dobre logo"? Dobre logo to takie, które przez kilkadziesiąt lat nie uległo zasadniczym zmianom. Jest znane ludziom na całym świecie i charakteryzuje się prostotą, elegancją oraz jasnym przesłaniem. Legendarne symbole marek...

Sprawdź, jak tworzyć najlepsze logotypy!

Po czym poznać dobre logo?
Jak wycenić projekt?
Na co zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu logo?

Czy wiesz, czym jest "dobre logo"? Dobre logo to takie, które przez kilkadziesiąt lat nie uległo zasadniczym zmianom. Jest znane ludziom na całym świecie i charakteryzuje się prostotą, elegancją oraz jasnym przesłaniem. Legendarne symbole marek takich, jak Coca-Cola czy Mercedes, warte są astronomiczne kwoty. I nic w tym dziwnego - stanowią graficzną reprezentację marek wartych fortunę. Bardzo często logotypy najbardziej rozpoznawalnych światowych brandów projektowały osoby bez żadnego doświadczenia. Miały wizję, trochę szczęścia i dużo wyczucia, a ich projekty osiągnęły sukces. Czy Ty też chciałbyś zaprojektować niepowtarzalne logo?

Od tej książki powinieneś zacząć. Skorzystaj z doświadczenia znanego i cenionego projektanta graficznego. Podpowie Ci on, jak stworzyć trwały symbol marki, przeanalizuje wraz z Tobą wiele znaków firmowych, skupiając się na ich zaletach i wadach, rozbawi anegdotami związanymi z ich powstaniem. Otrzymasz solidną porcję porad dotyczących procesu projektowania logo, poznasz zasady prowadzenia rozmów z klientami i dowiesz się, jak wyceniać projekty. Ta unikalna na polskim rynku książka powinna znaleźć się na półce każdej osoby chcącej rozpocząć przygodę z tworzeniem logotypów.

* Znaczenie logo w życiu firmy
* Charakterystyczne elementy kultowych projektów
* Podstawy procesu projektowania logo
* Metody unikania zagrożeń związanych ze zmianą logo
* Sposoby wyceny projektu
* Proces tworzenia logo - od ołówka do PDF-a
* Metody prowadzenia rozmów z klientami
* Współpraca z klientami zagranicznymi
* Tworzenie internetowego portfolio
* Dostępne narzędzia
* Praktyczne porady dotyczące projektowania logo

"Firma bez logo jest jak człowiek bez twarzy"
- zagwarantuj swojej firmie rozpoznawalny wizerunek!

książek: 1949
Aiwlys | 2013-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Książka znakomita i obowiązkowa pozycja dla każdego grafika. W prosty sposób, na wielu przykładach pokazuje, jak zbierać informacje do projektu, od czego zacząć, jak zrobić, na co zwrócić uwagę. Na pewno dzięki niej każdy już na początku może uniknąć wielu pomyłek i problemów. Czytało się szybko, miło i przyjemnie. Ksero niektórych stron obowiązkowe, aby kiedyś w przyszłości skorzystać ponownie.

Dociekliwy_Kotek | 2012-06-01
Na półkach: Przeczytane, Typografia
Przeczytana: maj 2012

Trzeba to powiedzieć na początku: w tej książce nie ma bezwarunkowo skutecznej recepty na to, jak zaprojektować doskonały logotyp. Są za to proste, przejrzyste i zrozumiałe porady jak uniknąć podstawowych błędów przy projektowaniu.
David Airey krok po kroku prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy projektowania, z których tak naprawdę praca z programem graficznym jest etapem końcowym. Są tu zatem praktyczne wskazówki od czego zacząć projektowanie, ile czasu poświęcić na badanie dotychczasowego wizerunku klienta i jego konkurencji, jak prowadzić rozmowy z klientem, na co zwracać uwagę a czego unikać, żeby skutecznie doprowadzić projekt do końca. Airey nie zdradza sekretu kreatywności, ale podpowiada, co zrobić, żeby rozwijać w sobie twórcze myślenie; nie podaje na tacy sposobów na zachowanie świeżego podejścia do projektowania, ale sugeruje, jak uniknąć rutyny i gdzie szukać inspiracji. Niby wszystko, o czym pisze, jest bardzo oczywiste, ale podane w sposób łatwy i przystępny,...

NiezłyBook | 2013-04-25

Książka "Logo design love" zawiera wiele ciekawie przedstawionych wskazówek, z których mogą skorzystać początkujący, jak i ci, którzy o projektowaniu logo wiedzą już wiele.
Szczególnie interesujący jest według mnie rozdział opisujący rozmowę z klientem oraz wycenę konceptu. Dodatkowo w książce jest przytoczonych wiele inspirujących przykładów.
Polecam wszystkim zainteresowanym sztuką projektowania logo.

OldSmokeOfDoom | 2012-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Całkiem dobra pozycja. Doświadczeni projektanci nie znajdą w niej wiele, ale Ci początkujący lub średniozaawansowani na pewno. Autor fajnie pokazuje też sam proces od strony obsługi projektu (np. zajawia jak robić specyfikacje) i kontaktu z klientem.

Wierzchu | 2018-03-14

„Dobre logo to takie, które przez kilkadziesiąt lat nie uległo zasadniczym zmianom. Jest znane ludziom na całym świecie i charakteryzuje się prostotą, elegancją oraz jasnym przesłaniem.”

Gdy na polskim rynku pojawiła się książka Davida Airey’a, było pewnym, że będzie to bestseller zaraz po premierze. Nie tylko dlatego, że jest to prawdopodobnie pierwsza książka, która tak wyczerpuje temat projektowania logo, ale też dzięki popularności autora, nakład szybko się rozszedł. Pierwsze wydanie książki udało mi się upolować gdy już w wydawnictwie pojawiło się wydanie drugie, ale że chciałem je mieć, napisałem do wydawnictwa Helion z zapytaniem czy są jeszcze jakieś sztuki na magazynie. W odpowiedzi dostałem informację, że została ostatnia sztuka, którą bez dłuższego namysłu zamówiłem, a dziś mam dla Was jej recenzję.

O książce

O książce można by trochę napisać, ponieważ jest – jak już wspomniałem – prawdopodobnie pierwszą poświęconą tak obszernie tematyce projektowania logo.

Pierwsza...

Jakub | 2012-12-07
Przeczytana: grudzień 2012

Jestem wiernym czytelnikiem bloga Logo Design Love od roku, podziwiam Davida i jego prace, to zdecydowanie projektant o wielkim talencie i pasji do tego, co tworzy. I to widać w Jego publikacjach, niezależnie czy są to wpisy na blogu czy kolejne rozdziały książek, pod którymi się podpisuje. "Logo Design Love: Zaprojektuj genialny logotyp!" to nic innego jak podróż po barwnym świecie identyfikacji wizualnej. Może brzmi to nieciekawie, ale jest dokładnie odwrotnie. Kolejne akapity, strony i rozdziały pochłania się jak dobrą powieść sensacyjną! Airey przybliża nam nie tylko etapy tworzenia loga, ale na niezliczonych przykładach wyjaśnia, co czyni znak firmowy genialnym. Pasjonująca lektura, polecam!

plinard | 2014-09-02

Obowiązkowa pozycja dla każdego grafika, szczególnie dla pracujących w dziedzinie brandingu. Ciekawe i dobrze opisane przykłady. Można się zainspirować

Ciekawe spojrzenie na kolejne etapy przygotowania dobrego logo. Szybko się czyta.

edmun | 2018-05-02
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Zdecydowanie nie polecam.
Uważam wydane pieniądze na tą książkę jako jedno wielkie nabicie mnie w butelkę. Oczekiwania były zupełnie inne a otrzymałem zupełnie inną książkę.

globetrotter | 2012-10-11
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 11 października 2012

Jasno, przejrzyźcie napisana książka. Znajdą w niej wskazówki osoby zarówno rozpoczynające przygodę z projektowaniem, jak i te mające spore doświadczenie w dziedzinie. Wartością książki jest wiele praktycznych porad, a także ciekawe przykłady projektów logo z opisem procesu twórczego, który towarzyszył ich powstawaniu. Ponadto na końcu znajduje się lista książek, blogów i nazwisk kultowych projektantów, u których można szukać inspiracji. Polecam