Samurajskie wersety

8320547644
zbiór wierszy
poezja
Bartek

Książka rozpoczyna nową serię - "Skarby Orientu". Będą w niej prezentowane unikatowe pozycje literatury azjatyckiej, od Arabii, przez Japonię, do Indonezji. Cykl dostarczy Czytelnikom nowych doznań estetycznych, pomoże w poznawaniu kultur krajów geograficznie dalekich, ale nieodległych w sferze odczuć uniwersalnych dla ludzi wszystkich ras i nacji: miłości, tęsknoty, ukojenia w cierpieniu, obcowania z pięknem. Ważne wydaje się to, aby Czytelnik dowiedział się, że przekładami utworów z Man'yoshu zajmował się w latach pięćdziesiątych XX wieku jeden z najwybitniejszych polskich japonistów, prof. Wiesław Kotański.

Wybrał i oprac Henryk Socha

[Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 2005]

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26

Prawdę mówiąc nie ma się czym zachwycać. Kilka cytatów z Antologii dziesięciu tysięcy liści, do tego garść pięknych ilustracji i zachwycające wydanie, które jednak nie nadrobi braków w ilości lektury. Miły drobiazg, nic ponadto.

Amadeusz Ostaszewski | 2016-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2016