Tam gdzie mieszka zły

Tłumaczenie: Andrzej Relidzyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Fantastyki [Alfa]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alfa - Wero
Where the Evil Dwells
science fiction
Iselin

Ukradkiem i w tajemnicy czworo odważnych ludzi wyrusza do krainy Złego - na tzw. Wielkie Pustkowie, gdzie wprost roi się od istot pochodzących z najbardziej ponurych mitów, jakie zna człowiek. Harcourt chce ratować swoją prawie zapomnianą i dawno zaginioną narzeczoną. Sękaty, który różni się trochę od pozostałych ludzi, wyrusza, aby znaleźć śmierć lepszą niż starcze życie. Opat próbuje odszukać legendarny pryzmat, w którym zaklęta jest dusza świętego. Jolanta zaś stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, które cały czas jest dla niej zagadką. Kiedy jednak ich prawdziwe zamiary i cel podróży zostają odgadnięte, Zły wypowiada wojnę. Za całym złem kryje się najstarsza z mrocznych Mocy, która czeka cierpliwie, aż dusze ludzkie uwolnią ją z niemocy.

Jale | 2013-04-01
Przeczytana: 31 marca 2013

Straszne badziewie, w dodatku kiepsko przetłumaczone

Modsog | 2013-10-24

Z tym, że badziewie to się nie zgodzę. Owszem jest wiele lepszych książek ale akurat to była pozycja, którą rozpocząłem przygodę z fantazy. Po xx latach niestety mój zachwyt mocno przygasł jak przeczytałem ją po raz drugi ale nadal jest to w miarę przyzwoite czytadło.

Troll23 | 2016-07-29
chulej | 2016-03-28