Wojskowe miecze japońskie, 1868-1945

Military Swords of Japan, 1868-1945
978-83-89332-31-8
samuraj, miecz, uzbrojenie, broń
Bartek

Miecze samurajskie doczekały się już wielu opracowań, również w języku polskim. W ich cieniu zawsze pozostawały japońskie miecze wojskowe cieszące się opinią jedynie pamiątek z II wojny światowej. Tymczasem w wielu egzemplarzach można napotkać stare ręcznie kute głownie, a i broń fabryczna nieustannie zyskuje na wartości. Temu niezwykle ciekawemu, a mało znanemu tematowi są właśnie poświęcone Japońskie miecze wojskowe

immel | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, historia