Tajemnica Miksteków ; Rozbójnicy z Maladety

A--

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Cezary | 2016-03-17
Przeczytana: 16 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

w dzieciństwie udało mi się zakupić cztery tomy. Niestety nie były to ani cztery pierwsze ani cztery ostatnie. Przyrzekłem sobie, że kiedyś przeczytam je wszystkie. Teraz z 4 krzyżykami na karku usiadłem po raz pierwszy do kompletnego cyklu i nie sądziłem że aż tak mnie wciągnie... Nie mogę przestać czytać. Coś w tym Mayu jest takiego magicznego, że nawet stary koń nie moze oderwać się od lektury dla małych chłopców

Jowi | 2014-10-15
Przeczytana: 13 października 2014

Powrót do lektury z dzieciństwa, którą kiedyś czytałam z zapartym tchem. Czyta się szybciutko, akcja i intryga jak w najlepszym westernie. Tajemnica Indian Miksteków, poszukiwania zaginionego skarbu, potyczki, meksykańscy rozbójnicy, gwałtowne zwroty akcji - oto saga rodu Rodrigandów. POLECAM dla wszystkich lubiących westerny, lekka i całkiem przyjemna lektura, która mimo upływu czasu nie starzeje się i powraca się do niej z wielką przyjemnością :)

SylwiaM | 2015-01-02

Wychowałam się na powieściach Karola Maja i mam do nich ogromny sentyment. Przygody, przyjaźń, waleczność, odwaga, honor...

Efemeryda | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Nieśmiertelny Karol May twórca wiadomo kogo, należało przeczytać. Trochę jak harlequin, dla mnie ta sama konstrukcja, tyle, że tu przygoda a tam miłość stanowi kanwę opowieści. chociaż oczywiście uczucia odgrywają i w tym dziełku niebagatelna rolę.

Hieronima | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

"W dzieciństwie czytałam Karola Maya, ale nic prawie nie pamiętam".
No to postanowiłam sobie przypomnieć. I nie żałuję :)

Ja stary koń, 4 dychy na karku przeczytałem ponownie po dwudziestu paru latach i stwierdzam, że jeszcze bardziej mi się podoba.

marsonek Skura | 2015-11-28
Przeczytana: listopad 2015

Z sentymentu postanowiłem przeczytać po ponad 20 latach. Nie żałuję.

asymon | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, E-książki
Przeczytana: 11 listopada 2014

Intryga, miłość, pościgi, wielki skarb. Daje radę po 25 latach ;-)

Gerard Waldowski | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

170531 audio G5
Klimat książki jest zachowany - przypomina "Winnetou". Jednak akcja dzieje się jakoś "za szybko". Gdy już zacząłem się wciągać, powieść się skończyła. Jestem rozczarowany.

Koras1962 | 2018-03-21