Róża_Bzowa

Siedmiu autorów odsłania zakamarki pewnej paryskiej piwnicy i tajniki warsztatu najsłynniejszego literackiego architekta XX wieku - Georges'a Pereca, znakomitego francuskiego pisarza, członka Warsztatu Literatury Potencjalnej Oulipo, autora wydanego przez Ha!art "Życia, instrukcji obsługi". Andrzej Sosnowski, Jan Gondowicz, duet Zenkasi oraz Grzegorz Jankowicz, Jacek Olczyk i Wawrzyniec Brzozowski dostarczają liberackiego przewodnika w stylu "Zrób to sam", w którym obok lipogramów, eseju performatywnego i hippicznego, poematu-znaku i tekstowych puzzli czytelnik odnajdzie kody, plany i mapy perecowskich konstrukcji literackich.

źródło opisu: Korporacja Ha!art, 2010

źródło okładki: http://www.ha.art.pl/