Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe

Goddess : the secret lives of Marilyn Monroe
8320714141
biografia, aktorzy, Marilyn Monroe
Nika

Trudno o życie bardziej tragiczne i obfitujące w wielkie wzloty i upadki, jak życie legendy kina amerykańskiego przedwcześnie przerwane samobójczą śmiercią. Ale właśnie: czy rzeczywiście samobójczą? Na to pytanie po raz pierwszy stara się w sposób rzetelny i solidnie udokumentowany odpowiedzieć w swojej książce "Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe" Anthony Summers, dziennikarz, reporter, dokumentalista telewizyjny

Degamisz | 2014-04-15
Przeczytana: 01 września 2013

Dużo tu ważnych faktów, ale też dużo domysłów i oskarżeń, nie do końca zresztą potwierdzonych. Bez szału

kawa_arabska | 2013-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Z takiej strony Marylin Monroe nie znałam, ale też niewiele o niej wiedziałam.
Treść tej książki była dla mnie interesująca, ale niektóre jej fragmenty były nieco nudne, więc pomijałam.

verona | 2012-12-03

Marilyn Monroe powszechnie znana jako ikona seksu i piękna, wielka gwiazda kina. Ta książka choć w pewnej części oddaje inne jej oblicze. Oblicze zagubionej Marilyn. Nieziemsko pragnącej miłości i szczęścia.

W książce jest dużo faktów i dat. Nie czyta się tego jak powieść. Poznajemy cząstkę prawdy na temat gwiazdy - lekomanki skłonnej do oszukiwania lekarzy, z zaburzeniami odżywiania, palącej papierosy i nierzadko pijącej alkohol. Rozpaczliwie poszukującej swojego miejsca na ziemi. Czytając książkę niekiedy jej współczułam, innym razem nie rozumiałam, by wreszcie momentami się z nią utożsamiać.

Aneta S | 2011-07-20
Przeczytana: 2011 rok

Po książce o życiu tak ciekawej osoby jaką była MM spodziewałam się zdecydowanie dużo więcej. Fakt, dowiedziałam się wielu nieznanych mi dotąd rzeczy, jednak były one przedstawione w nieciekawy, nudny sposób.

Martyna | 2014-09-04

Książka napisana bardzo chaotycznym językiem. Mam wrażanie, że autor chciał przedstawić za dużo wątków i faktów na raz. Sama historia bardzo ciekawa, ukazuje dużo szczegółów z życia Marilyn Monroe.

ewusiak89 | 2012-01-09
Przeczytana: 2011 rok

Nie zachwyciła mnie ta książka. Z trudem dobrnęłam do końca.

konewka2311 | 2016-11-10
Mery | 2016-07-12