Książka kucharska Alicji B. Toklas

Wydawnictwo: Twój Styl
The Alice B. Toklas Cookbook
978-83-7163-439-0
lajt

Gertruda Stein i Alicja B.Toklas zamieszkały w Paryżu w 1908 roku. Do ich mieszkania przy rue de Fleurus przychodzili wszyscy najsławniejsi i artyści tamtych lat nie tylko po to żeby rozmawiać z Gertruda Stein, ale i po to, żeby jeść potrawy przygotowane przez Alicję B.Toklas. Książka kucharska Alicji B.Toklas to nie tylko zbiór przepisów ale i fascynująca kolekcja opowieści i anegdot o...

Książka kucharska Alicji B.Toklas to nie tylko zbiór przepisów ale i fascynująca kolekcja opowieści i anegdot o takich ludziach jak Pablo Picasso, Ernest Hemingway czy Thorton Wilder przerywana wspomnieniami o życiu codziennym i zwyczajach kulinarnych Francuzów.

Nesihonsu | 2015-04-27
Na półkach: Przeczytane, Biografia, Kuchnia

Niesamowita książka. Warto przeczytać, aby uświadomić sobie jak bardzo nasze współczesne zasady kucharzenia odbiegają od przedstawionych tutaj. Ach te przepisy kaloryczne i pełne tłuszczu np. aksamitna jajecznica.

aldona | 2012-01-08

warta przeczytania, choć wątpię by ktoś korzystał z przepisów:)

mariola | 2016-09-30
hagne | 2016-05-13