Wojna Cally

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Dziedzictwo Aldenata (tom 6)
Wydawnictwo: ISA
Cally's war
ringo, aldenata, wojna, obcy, posleeni, cally
Bartek

Spójrz w otchłań Odkąd tylko Cally O’Neal pamiętała, zawsze żyła w zagrożeniu. Kiedy jej ojciec walczył z posleeńskimi najeźdźcami, wychowywał ją dziadek, i to praktycznie na linii frontu wojny, która starła z powierzchni Ziemi pięć miliardów jej mieszkańców. A otchłań spojrzy w ciebie W ostatnich dniach wojny oficjalnie „zginęła” i została zwerbowana w szeregi elitarnej Bane Sidhe, grupy...

Spójrz w otchłań

A otchłań spojrzy w ciebie

W ostatnich dniach wojny oficjalnie „zginęła” i została zwerbowana w szeregi elitarnej Bane Sidhe, grupy wojowników podziemia, których jedynym celem było zakończenie rządów elfich Darhelów. Rządów, które Darhelowie narzucili Galaktycznej Konfederacji jeszcze przed wojną, a teraz próbowali je rozciągnąć na swoich ludzkich „sprzymierzeńców”.

I sam staniesz się otchłanią

Przez czterdzieści lat prowadziła życie, którego istotą była nieustająca, bezosobowa, bezlitosna rzeź. Zmieniając tylko kolejne kamuflaże, wysyłała darhelskich popleczników do ich stwórcy. Jej ciało, umysł i dusza zostały tak „ulepszone”, by mogły jak najlepiej służyć potrzebom jej własnych „sprzymierzeńców”.

Teraz czeka ją najważniejsze w całej jej karierze zadanie. Skłócona z przełożonymi, ściga kreta, który może ją w każdej chwili zniszczyć, i zakochuje się na zabój w swoim wrogu. Po raz pierwszy w życiu musi się zastanowić, czy warto tak żyć. Czy rzeczywiście najlepszym sposobem zgładzenia smoka jest samemu zostać smokiem. I czy dla dziewczynki, która lubiła bawić się bronią i pływać z delfinami, wstanie kolejny świt.

Cally walczyła o przyszłość ludzkiego gatunku, teraz jednak prowadzi wojnę o ocalenie. Ocalenie własnej duszy.

Przygodowa powieść SF powstała przy współudziale autora bestsellerów „New York Timesa”.

źródło opisu: [ISA, 2007]

akane171 | 2013-08-31
Przeczytana: 2011 rok

Jeśli darzycie serię Dziedzictwo Aldenata choć ociupinką sympatii - OMIJAĆ to okropieństwo. Szerokim łukiem. Serio. La Tragedia i skwierczenie mózgu. Nie wiem co podkusiło Ringo do kooperacji z Cochrane ale mam nadzieję, że zyski (a chyba były skoro dostaliśmy dwa kolejne tomy tego czegoś) stanęły mu w gardle i budzi się nocami z koszmarów, w których gonią go Posleeni i wkurzeni fani...
Uff, dobra, ulżyło mi. Co więc nie gra w tej książce? Skopano stare i fajne postacie. Wybaczyłabym wypaczenie dziadka i reszty spółki, gdyby nie zarżnięto mi Stewarta. To co z nim zrobiono woła o pomstę do nieba (a to taki fajny chłopak był). Chociaż i tak najbardziej dostało się biednej Cally. Pamiętacie ją jeszcze jako małą, zadziorną, wyszkoloną w samoobronie, dość sympatyczną małolatę? Zapomnijcie. Tu dostajecie odmłodzoną 50-latkę, cycatą i piękną, niby pozbawioną duszy maszynę do zabijania, super szpiega, który zachowuje się miejscami jak niewyżyta smarkula z syntetyczną papką zamiast mózgu....

Jerzy | 2012-09-11
Przeczytana: sierpień 2012

Na początku mało akcji i inny styl pisania, ale pod koniec się rozkręca i daj całkiem ciekawe implikacje rozmyślań na temat holocaustu i elitarnych nazistowskich SS. Daje do myślenia.

Maja Ossowska | 2016-10-31
Marcin Piotr | 2016-07-16