Encyklopedia sztuk walki

978-83-89683-23-7
encyklopedia, sztuki walki
popularnonaukowa
Bartek

Polecam dla miłośników wszelkich Sztuk Walk. Można tu znaleźć znaczenie wszelkich haseł, komend, nazw często spotykanych we wszelakich sztukach walki.

książek: 1922
takisobiejac | 2011-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2011

Doskonałe kompendium wiedzy nt. sztuk walki, zwłaszcza jeśli chodzi o sporty pochodzenia koreańskiego i japońskiego.
Do tego świetne zdjęcia, np. takouby (miecza Tuaregów) albo paranga (malajskiej maczety). Mnie urzekły także ryciny twarzy największych mistrzów sportów walki. Nie wiem czy są autorstwa pana Jurka Miłkowskiego, ale jeśli tak to jest to kolejny talent tego niezwykłego człowieka.
Najbardziej podoba mi się jednak pasja jaka bije od tej książki. Widać, że autor zna się na rzeczy a encyklopedia nie powstała z chęci zarobku.
Czapki z głów.

Maciej Markisz | 2015-04-09

Całkiem zróżnicowana, rzetelnie napisana, dobra książka.

slejzji | 2014-04-23
13bpm | 2012-12-15