Oko i błękit

1996-01-01
83-7120-307-1
Krzysztof Mazurek
Australia powieść australijska

Taka sobie opowiastka o chłopcu i jego nietypowej rodzinie. O dziwnym życiu, w dziwnych czasach, z dziwnymi ludźmi wokoło. Szczerze to nic ciekawego, ale ta opowieść miała w sobie pewną melancholię, nad którą warto się pochylić i pomyśleć. Nie żałuję, że ją wyszukałam i przeczytałam.

Toczy się ta historia dość niemrawo, bez wyrazu, i nieco bez sensu. Egzotyka Australii to za mało, by dać się wciągnąć. Wynudziłam się.
Przeczytane w 2001 r.

Przeczytane w 2001 r.

Mimo wszystkiego, co kryje pamięć i mimo wyobraźni, trudno ukazać świat widziany oczami dziecka. Wintonowi udaje się czasem przemówić bez odrobiny fałszu, a to nie lada sztuka.
A poza tym: pocztówka z Australii, choć na próżno szukać by takiej w sklepach dla turystów.

O tej książce zbyt wiele napisać się nie da. Przeczytałam ją dwa tygodnie temu, była dość interesująca, dość wciągająca, dość dobrze napisana. To "dość" jednak nie wystarcza, nie wystarcza by zapamiętać na dłużej fabułę, głównych bohaterów, by o nich rozmyślać. Ot tak, książkę przeczytałam, ale nie pozostały mi po niej żadne wrażenia.

Książka napisana przez Tima Wintona to świat widziany oczami australijskiego chłopca, którego ojciec zapada w śpiączkę. Historia toczy się powoli,czasem możemy poczuć australijski skwar na plecach, ale jest szansa, że jeśli na chwilę przerwiemy lekturę to zapomnimy o czym czytaliśmy.

Książka napisana przez Tima Wintona to...

• POSIADAM
  • Anin
  • Duży pokój, po lewej
  • Obyczajowe
  • Booker
  • Salamandra
  • AAaSalamandra

Dodaj cytat z książki Oko i błękit