Synowie Napoleona część 1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Synowie Napoleona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
historyczna
Witold Lisek

Opowieść historyczna ukazująca koleje życia syna Napoleona Bonaparte: prawowitego następcy tronu - księcia Reichstadtu, Napoleona II, zwanego "Orlątkiem”. Zawarty w książce bogaty materiał faktograficzny- najczęściej źródłowy, występujący w postaci korespondencji, pamiętników, dokumentów, relacji- służy Autorce do barwnego odmalowania postaci obu synów Napoleona i ich losów, jak również do ukazania spraw ogólniejszych, wydarzeń, jakie miały miejsce w ówczesnej Europie w latach 1809-1832, a zawierających się w haśle "koniec napoleońskiej epopei".

źródło opisu: Wyd. Łódzkie, 1982

źródło okładki: zdjęcie autorskie