Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Baśnie z dalekich wysp i lądów

Baśnie z dalekich wysp i lądów

Autor:
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
literatura dziecięca, baśnie
typ
papier
Katarzyna
7.08 (37 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jeden z najsłynniejszych psychologów dziecięcych, Bruno Bettelheim, napisał kiedyś o baśniach, że są cudowne i pożyteczne. I właśnie takie są baśnie zebrane w tym tomie. Cóż może być bowiem bardziej cudownego dla małego, ale i dorosłego czytelnika, niż magiczne opowieści z egzotycznych krain Ziemi? Posłuchajcie tylko tych nazw: Madagaskar, Celebes, Tunis, Jawa, Haiti, Sulu, Wietnam... Wsłuchajcie się uważnie: ze stron tej książki płyną odgłosy dżungli, słychać szum fal ciepłych mórz, gwar wschodnich targowisk... Niezwykłe krajobrazy, kultury, mówiące zwierzęta, czarownicy, maharadżowie, biedacy - a wszystko to zaklęte w zadziwiające historie, które oszałamiają i zaciekawiają magią i przygodami, ale przynoszą też doświadczenia pokoleń dalekich ludów i mądrość najgłębszą, tę, która będzie darem na resztę życia. Uczą wiary w dobro i sprawiedliwość, w miłość i przyjaźń. Dają dziecku - na początku jego drogi życiowej - ładunek optymizmu: nawet jeżeli dzisiaj jesteś bezdomny, bezradny i ubogi, jutro - kto wie? Może będziesz brał ślub z córką radży, tak jak Serungal z dalekiej wyspy Jawa... Cudowne i pożyteczne!

Książka rekomendowana dla dzieci od lat 5.

źródło opisu: okładka

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
SP1 | 2014-04-02

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku