Okładka książki Baśnie z dalekich wysp i lądów

Baśnie z dalekich wysp i lądów

Autor:
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
literatura dziecięca, baśnie
typ
papier
Katarzyna
7,08 (37 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jeden z najsłynniejszych psychologów dziecięcych, Bruno Bettelheim, napisał kiedyś o baśniach, że są cudowne i pożyteczne. I właśnie takie są baśnie zebrane w tym tomie. Cóż może być bowiem bardziej cudownego dla małego, ale i dorosłego czytelnika, niż magiczne opowieści z egzotycznych krain Ziemi? Posłuchajcie tylko tych nazw: Madagaskar, Celebes, Tunis, Jawa, Haiti, Sulu, Wietnam... Wsłuchajcie się uważnie: ze stron tej książki płyną odgłosy dżungli, słychać szum fal ciepłych mórz, gwar wschodnich targowisk... Niezwykłe krajobrazy, kultury, mówiące zwierzęta, czarownicy, maharadżowie, biedacy - a wszystko to zaklęte w zadziwiające historie, które oszałamiają i zaciekawiają magią i przygodami, ale przynoszą też doświadczenia pokoleń dalekich ludów i mądrość najgłębszą, tę, która będzie darem na resztę życia. Uczą wiary w dobro i sprawiedliwość, w miłość i przyjaźń. Dają dziecku - na początku jego drogi życiowej - ładunek optymizmu: nawet jeżeli dzisiaj jesteś bezdomny, bezradny i ubogi, jutro - kto wie? Może będziesz brał ślub z córką radży, tak jak Serungal z dalekiej wyspy Jawa... Cudowne i pożyteczne!

Książka rekomendowana dla dzieci od lat 5.

źródło opisu: okładka

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku