Analiza konwersacji, dyskursu i dokumentów

Tłumaczenie: Anna Gąsior-Niemiec
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezbędnik badacza; Metodologia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Doing conversation, discourse and document analysis
978-83-01-16323-5
emm

Praktyczny przewodnik przybliżający metody badania języka używanego w różnych kontekstach: oficjalnych dokumentach, zwykłych rozmowach, wywiadach czy komunikatorach internetowych. Autor w jasny sposób wprowadza podstawowe definicje, czym jest analiza konwersacyjna czy analiza dyskursu, a także pokazuje, jak dokonać transkrypcji materiałów nagranych na taśmach audio lub wideo. Jak w każdym tomie Niezbędnika, podejmowane są również zagadnienia etyczne dotyczące korzystania z danych wywołanych i niewywołanych.

piter123 | 2013-06-07
Alina | 2011-11-05