Blondynka na językach. Angielski USA

Okładka książki Blondynka na językach. Angielski USA Beata Pawlikowska
Okładka książki Blondynka na językach. Angielski USA
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: National Geographic Seria: Blondynka na Językach językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Blondynka na Językach
National Geographic
2010-01-01
2010-01-01
nauka języka anglistyka

Ewidentnie nie jest to metoda nauki dla mnie, jestem wzrokowcem.

Ewidentnie nie jest to metoda nauki dla mnie, jestem wzrokowcem.

Chyba jeden z lepszych audiobooków do nauki języka.

Chyba jeden z lepszych audiobooków do nauki języka.

Rewelacja. Zdecydowanie najlepszy samouczek! (Próbowałam wielu, książkowych jak i w formie mp3). Opcja angielski usa jest lepsza od brytyjskieg, bo łatwiej podłapać akcent. Także mamy bardzo wyraźnego lektora, a z brytyjską wersją mogą państwo mieć problemy, trzeba będzie często zerkać do książki gdybyśmy nie zrozumieli słów.

Wiele razy podchodziłem do nauki ang, kończyło sie rzuceniem nauki w kont z powodu irytującego, nie efektywnego wkuwania słówek i braku widocznych efektów. Dzięki tej książce wadziłem z dnia na dzień efekty które wykorzystywałem w praktyce.

Polecam głównie fanom autorki. Dobrze jest się uczyć formułek na głos.

Polecam głównie fanom autorki. Dobrze jest się uczyć formułek na głos.

Pamiętam jak ją kiedyś czytałam, bo musiałam zrobić sobie powtórkę przed wyjazdem na wakacje, i w sumie jest wszystko co potrzeba, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś dzięki temu nauczył się języka... Wszystkie zwroty są tam oklepane, nic nowego ani ciekawego. A na dodatek... dla mnie okazały się nieprzydatne, ale to tylko moja opinia. Chociaż poziom naprawdę mógł być wyższy.

Jakoś przez nią przebrnęłam, choć miejscami była dla mnie po prostu nudna. Wolałabym, żeby była na wyższym poziomie zaawansowania. Mimo wszystko powtórzyłam sobie kilka ważnych rzeczy.
Na pewno sięgnę po niemiecki, bo mam ogromne braki.

Na pewno sięgnę po niemiecki, bo mam ogromne braki.

Jak dla mnie rewelacyjna. Muszę przyznać, że świetnie to sobie pani Beata obmyśliła, bo to naprawdę dobry sposób na naukę języków obcych. Jestem zadowolona z efektów poprawy mojego niegdyś "kalekiego" angielskiego. Polecam książkę tym którzy chcieliby rozpocząć naukę od podstaw, jak i również tym, którzy chcieliby się udoskonalić albo przypomnieć sobie co nieco! :) Ja z pewnością w najbliższym możliwym czasie sięgnę po włoski. Polecam.

Ciekawa, zupełnie nowa forma przyjemnej nauki. Trochę czasu zajęło przebicie się przez kompletne podstawy, reszta stanowiła świetną formę powtórki i z pewnością będę do niej wracać co jakiś czas. Z niecierpliwością czekam na język włoski, hiszpański i w mniejszym stopniu francuski.

Z przyjemnością wracam do tej książki w ramach powtórki, by nie cofać się więcej do podstaw, a następnie sięgnąć po wyższy poziom języka. Składa się ona z pięciu poziomów. Na początku przerabiamy podstawowe zwroty i zdania, tłumacząc je z polskiego na angielski, co zwykle stanowi większy problem niż w drugą stronę. Z uwagi na łatwy poziom przerabia się książkę błyskawicznie. Polecam zwłaszcza początkującym!

• Podróżnicze
  • Przeczytane w 2011