Blondynka na językach - Angielski USA

Seria: Blondynka na Językach
Wydawnictwo: National Geographic
nauka języka, anglistyka

To nie jest podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy. „Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego...

„Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki.

Standardowe kursy języków obcych bazują na wyjaśnianiu zasad gramatyki, podając uczniowi przykłady ich zastosowania.

W moim kursie najważniejszym założeniem jest to, że języka obcego można się nauczyć instynktownie – najpierw zapamiętać dane wyrażenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadą logiki budować z nich własne przykłady. Nauczenie się na pamięć przykładowych konstrukcji oraz ich składowych elementów, pozwala na budowanie nowych zdań i wyrażeń, a więc poprawne posługiwanie się obcym językiem.
Beata Pawlikowska

źródło opisu: okładka

Kornelia | 2010-12-22
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawa, zupełnie nowa forma przyjemnej nauki. Trochę czasu zajęło przebicie się przez kompletne podstawy, reszta stanowiła świetną formę powtórki i z pewnością będę do niej wracać co jakiś czas. Z niecierpliwością czekam na język włoski, hiszpański i w mniejszym stopniu francuski.

Z przyjemnością wracam do tej książki w ramach powtórki, by nie cofać się więcej do podstaw, a następnie sięgnąć po wyższy poziom języka. Składa się ona z pięciu poziomów. Na początku przerabiamy podstawowe zwroty i zdania, tłumacząc je z polskiego na angielski, co zwykle stanowi większy problem niż w drugą stronę. Z uwagi na łatwy poziom przerabia się książkę błyskawicznie. Polecam zwłaszcza początkującym!

bleedingsun | 2011-05-22
Przeczytana: 22 maja 2011

Jakoś przez nią przebrnęłam, choć miejscami była dla mnie po prostu nudna. Wolałabym, żeby była na wyższym poziomie zaawansowania. Mimo wszystko powtórzyłam sobie kilka ważnych rzeczy.
Na pewno sięgnę po niemiecki, bo mam ogromne braki.

madziaila | 2011-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 lutego 2011

Jak dla mnie rewelacyjna. Muszę przyznać, że świetnie to sobie pani Beata obmyśliła, bo to naprawdę dobry sposób na naukę języków obcych. Jestem zadowolona z efektów poprawy mojego niegdyś "kalekiego" angielskiego. Polecam książkę tym którzy chcieliby rozpocząć naukę od podstaw, jak i również tym, którzy chcieliby się udoskonalić albo przypomnieć sobie co nieco! :) Ja z pewnością w najbliższym możliwym czasie sięgnę po włoski. Polecam.

książek: 2023
Agata | 2012-01-21
Na półkach: Mam, Przeczytane

Świetna pozycja do nauki :) W zasadzie język brytyjski i USA się niczym nie różnią teoretycznie według p. Pawlikowskiej, natomiast w praktyce ma się to troszkę inaczej. Polecam w szczególności płyty dołączone do książek z tej serii.

Dominika Ostrysz | 2015-03-06

Rewelacja. Zdecydowanie najlepszy samouczek! (Próbowałam wielu, książkowych jak i w formie mp3). Opcja angielski usa jest lepsza od brytyjskieg, bo łatwiej podłapać akcent. Także mamy bardzo wyraźnego lektora, a z brytyjską wersją mogą państwo mieć problemy, trzeba będzie często zerkać do książki gdybyśmy nie zrozumieli słów.

nicollubin | 2016-02-04
Przeczytana: 2015 rok

Chyba jeden z lepszych audiobooków do nauki języka.

prezes | 2014-06-12

Wiele razy podchodziłem do nauki ang, kończyło sie rzuceniem nauki w kont z powodu irytującego, nie efektywnego wkuwania słówek i braku widocznych efektów. Dzięki tej książce wadziłem z dnia na dzień efekty które wykorzystywałem w praktyce.

Kinga | 2013-02-28
Przeczytana: maj 2010

Pamiętam jak ją kiedyś czytałam, bo musiałam zrobić sobie powtórkę przed wyjazdem na wakacje, i w sumie jest wszystko co potrzeba, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś dzięki temu nauczył się języka... Wszystkie zwroty są tam oklepane, nic nowego ani ciekawego. A na dodatek... dla mnie okazały się nieprzydatne, ale to tylko moja opinia. Chociaż poziom naprawdę mógł być wyższy.

Katrin | 2013-09-06

Polecam głównie fanom autorki. Dobrze jest się uczyć formułek na głos.

Monika | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016