Martynka i jej mały świat

Tłumaczenie: Andrzej Woroniecki
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Świat Książki
Martine...
Martynka, dla dzieci
Ligijka

Książka opowiada o przygodach i codziennych zdarzeniach dziewczynki w otaczającym ją świecie, podpatrzonych podczas roku szkolnego, na łonie natury, w domu i w szkole. Martynka poznaje świat, ludzi, zwierzęta zamieszkujące różne środowiska i ich zwyczaje. Książka wzbogacona jest przepięknymi ilustracjami.

źródło okładki: scan by Lidka

JoannaB | 2015-06-02

Są takie książki, w których nieważna jest treść. Ważne są obrazki. I jedną z takich książek jest „Martynka i jej świat”. Pełne żywych barw, niezwykle szczegółowe są tak naprawdę opowieścią obok opowieści – nie trzeba czytać, można opowiedzieć swoją własną historię. To świetny sposób na naukę połączoną z zabawą!
Książka, choć z definicji przeznaczona dla dziewczynek, spotkała się swego czasu z zainteresowaniem moich małych sąsiadów. To cudowne uczucie, kiedy czytasz dzieciom książkę, która sama zachwycałaś się będąc małą dziewczynką.
Przygody Martynki są pełne ciepła. Dają małym czytelnikom swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Świat w książce jest piękny, kolorowy, pełen przyjaźni, miłości. Bardzo ważną rolę w życiu Martynki pełni rodzina – szczególnie rodzice i brat. Dziewczynka żyje blisko natury, spędza wakacje na wsi, ma psa, który nie tylko szczeka, ale też czasami mówi.
Autor stworzył rzeczywistość, w której powinno dorastać każde dziecko. Jeśli nie jest możliwe to w...

Gąska | 2011-08-16

Książka o mojej imienniczce, ulubione historyjki z dzieciństwa ;)

Rose | 2011-01-04
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Moja ulubiona książka z dzieciństwa :))

Martyna | 2011-06-30

Moja ulubiona książka z dzieciństwa, opowiadająca o przygodach Martynki - mojej imienniczki :)

Martyna | 2013-06-05

ulubiona książka beztroskich czasów dzieciństwa..

gagatkowa | 2012-04-23
Przeczytana: 2002 rok

Moja ulubiona opowieść o Martynce i Lalce

zaoll | 2013-01-28

A ilustracje były niesamowite!

| 2013-10-09

Wspaniałe ilustracje.