Skazki narodov Zakavkazja
bajki, baśnie
Ligijka

Baśnie gruzińskie: O biedaku i trzech owocach granatu Cud-dziewczyna z dalekiej krainy Nigozeti Baśń armeńska: Azaran- Ptak Tysiąca Treli Baśnie azerbejdżańskie O sierocie Ibrahimie i chciwym sklepikarzu Zmyślna Zarnijar o ciekawe opowieści o różnych ludziach. Bohaterowie tych opowiadań są to dobrzy, dzielni i mądrzy ludzie. Są pracowici. Niektórzy są biedni, niektórzy bogaci. Różne...

Baśnie gruzińskie:
O biedaku i trzech owocach granatu
Cud-dziewczyna z dalekiej krainy Nigozeti

Baśń armeńska:
Azaran- Ptak Tysiąca Treli

Baśnie azerbejdżańskie
O sierocie Ibrahimie i chciwym sklepikarzu
Zmyślna Zarnijar

o ciekawe opowieści o różnych ludziach. Bohaterowie tych opowiadań są to dobrzy, dzielni i mądrzy ludzie. Są pracowici. Niektórzy są biedni, niektórzy bogaci. Różne opowiadania - różni bohaterowie, ale łączy ich to, że ich dobro, cierpliwość, odwaga są nagrodzone.

Dla nas te historie są też ciekawe z tego względu, że jest w nich nutka orientalizmu, trochę innej kultury niż nasza, dzięki czemu te opowiadania wydają się niezwykłe.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: literacki24.pl

Tadzik112 | 2016-01-18
Przeczytana: wrzesień 2014

Nie będę pisał za dużo, ponieważ napisał bym tak jak pod baśniami narodów republiki Nadbałtyckich. Ta książka też jest po mamie :)

Savrunne | 2016-10-29
Meowth | 2016-01-22