W służbie króla smoków

Tłumaczenie: Marek Cegieła, Jerzy Gochnio
Cykl: Saga o Królu Smoków (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
In the Hall of Dragon King
8320714869
Silaqui

W SŁUŻBIE KRÓLA SMOKÓW to pierwszy tom trylogii pod tytułem Saga o Królu Smoków. Stephen Lawhead otrzymał za nią nagrodę C.S. Lewisa (C.S. Lewis Honor Book)

"Robiąca duże wrażenie formuła powieści przygodowej: romans, okrutni wrogowie, triumfujące dobro." Publishers Weekly

"Powieśc fantasy pełna błyskawic i pogoni, ryzyka i ucieczek zapierających dech w piersiach" Fantasy Newsletter

Katrina | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

Quentin od dziecka mieszka w świątyni. Pobiera w niej nauki, aby pewnego dnia zostać kapłanem. Niestety, jego plany krzyżuje niespodziewany gość, który odwiedza święty przybytek. Jest nim ciężko ranny rycerz, niosący list od króla dla królowej. Nie może jednak go dostarczyć... Quentin, wiedziony przeczuciem, zgłasza się na ochotnika, który ma dokończyć zadanie umierającego i wyrusza w podróż, która na zawsze ma odmienić jego życie.
Historia tego młodego bohatera sprawiła, że poczułam sporą dawkę nostalgii. Powieść Lawheada to sztampowa fantastyczna przygodówka. Mamy piętnastoletniego Quentina, który wyraźnie ma w sobie coś niezwykłego, jego przyjaciół w których wierność nie wątpimy nawet przez chwilę oraz czarne charaktery, jakby wyjęte żywcem z bajki Disney'a, zmienione tylko nieco, aby pasowały do realiów świata wykreowanego przez Lawheada.
Narrator powieści od razu daje nam do zrozumienia, kto jest dobry, a kto zły - przymiotników określających bohaterów jest w tej powieści na...

Moridin | 2015-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe
Przeczytana: 27 marca 2015

Książka dobra dobrze się czyta fajna przygoda fantasy

Kama97 | 2014-02-04

Książki Lawheada są jednymi z moich ulubionych i często do nich wracam. Tak więc serdecznie polecam przeczytaniu na pewno się nie zawiedziecie.

Winky | 2015-01-15

Zawiesiłam lekturę, bo takie to przerażająco NUUUDNE! Wszystko jest opisane w TAAAK nieinteresujący sposób! Aaa!

michnar3 | 2013-03-29
Na półkach: Przeczytane, 8-9, Fantastyka, 2013
Przeczytana: 29 marca 2013

Końcówka tej książki jest znakomita. Ten autor jest wspaniały. To moja pierwsza książka Lawheada, ale wiem, że będzie ich więcej (chyba, że nie doszukam się ich w księgarniach i bibliotekach). Brawo dla zakończenie. Takich emocjii nie czułem od czasu Eragona.

Witold | 2017-03-17
mellaga | 2016-11-29