Niesforny alfabet

Wydawnictwo: Literatura
dla dzieci, alfabet
ewunia

Czy poznając alfabet można dobrze się bawić? Oj, można, można... Kto nie wierzy, niech zajrzy do tej książki. Oto zbiór króciutkich opowiadań, które pomogą najmłodszych poznać wszystkie litery alfabetu. Poznać i polubić, bo jak tu nie czuć sympatii do fakira Franciszka czy gąski Gosi, prawda?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kinia84p | 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012

G Kasdepke to zdaje się jakiś nowy pisarz dla dzieci, ja przynajmniej nie słyszałam o nim dopóki moja córka nie zaczęła czytać lektur. To pozycja dla młodszych dzieci, czytam ją mojej młodszej córce, ma 4 latka i uczy się literek, a tu do każdej literki zabawna historyjka :) więc książka bawi i uczy.
polecam

Tak strasznie dawno nie czytałam z synkiem książek Grzegorza Kasdepke, a przecież zawsze tak bardzo je lubiliśmy. Na szczęście po długim czasie ten autor znowu zagościł w naszych progach i mamy nadzieję, że pomoże nam teraz w nauce literek, bo coś opornie nam one idą ;)

Pamiętam, że kilka lat temu, kiedy Nikodem miał hmm jakieś trzy latka, mieliśmy tę właśnie książkę wypożyczoną z biblioteki. I podobała nam się ona, bo to zwariowane i ciekawe historyjki i do tego teks z obrazkami. Radości było wiele, ale nauki literek to jeszcze wtedy w planach nie mieliśmy. Teraz wręcz przeciwnie ;) Z radością i nadzieją chwytam po wszystko co z alfabetem jest związane, bo dziecko moje nieco oporne na te wszystkie literki jest i za nic zapamiętać ich nie potrafi.

Ale może tym razem lepiej nam z tą nauką pójdzie... A co w tej książeczce takiego naukowego znajdziemy? A no własnie wszystkie literki alfabetu. Opowiadania króciutkie z każdą z tych liter w roki głównej. A na dodatek w tekście oprócz...

mimbla5 | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, Dziecinne
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Mój syn ją pokochał. Przezabawna i pouczająca. Moglibyśmy ją wałkować bez końca, gdyby mi się nie znudziła ;)

leti1 | 2014-11-16

Polecam :)