Niewinny tygrys: baśnie indonezyjskie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Katarzyna

Zawiera baśnie indonezyjskie: - Niewinny tygrys - Księżniczka i biały bawół - Chęć na małpią rękę - Chciwy tukan - Aruman z domu wygnany - Skąpa wdowa i jej sąsiedzi - Piękna Sabai - Mahameru i zakochany olbrzym - W dziesięć na motyla - Pyszny komar - O szponiastych braciach - Dwa przedsiębiorcze kapcie - Rybia piosenka - Bandzioch i zły książę - Na gorącym uczynku. Ilustrował...

Zawiera baśnie indonezyjskie:

- Niewinny tygrys
- Księżniczka i biały bawół
- Chęć na małpią rękę
- Chciwy tukan
- Aruman z domu wygnany
- Skąpa wdowa i jej sąsiedzi
- Piękna Sabai

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

| 2013-04-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

To niesamowite, jak różny pogląd na świat mają (albo raczej mieli, nie jestem pewien czy jeszcze się praktykuje te wierzenia) Malajczycy. Pewnie, że można się czepiać zapisu, choć sam autor zaznacza, że jest to celowe - ma zaznaczać charakter narracji. Mimo tego czyta się bardzo szybko i przyjemnie. I nie należy się spodziewać wielu podobieństw do np. mitologii greckiej. Tam również w jakiś sposób stworzono świat, ale jest to nieporównywalne z tym, co znamy ze szkoły. Polecam każdemu kto chce sięgnąć po coś nietypowego, a zarazem ciekawego.

MorneMeoi | 2015-09-20
Na półkach: 2014, Przeczytane