Na tropie prapradziadka Waleriana czyli każdy znajdzie swój dom

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0223-7
historyczna
Katarzyna

Barwna, intrygująca opowieść rozgrywająca się w dwu planach: współcześnie — na obozie harcerskim i w XIX w. — podczas powstania listopadowego na Litwie. Pełne humoru obrazy obozowego życia przeplatają się tu z sytuacjami o posmaku sensacyjnym, a całość wzbogacają ciekawostki przyrodnicze i fakty historyczne.

Yvonne | 2014-01-30
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Spójrzmy na okładkę. Mamy tu wszystko, co zapowiada świetną książkę przygodową i wprawia serce każdego miłośnika wypraw w szybszy rytm: jest tutaj harcerz, namioty, skrzynia z uchylonym wiekiem i wyjęta z niej tajemnicza księga oraz portret starego wiarusa ciekawie spoglądającego zza ramienia chłopca.
Jakże wiele spodziewałam się po niej! W jaki wir przygód miałam nadzieję wpaść razem z bohaterami!
Jakie tajemnice odkryć!
Czy moje nadzieje znalazły pokrycie w lekturze?
Cóż, muszę przyznać, że niespecjalnie - nie zakwalifikowałabym tej książki jako pozycji przygodowej. Okładka jest niestety myląca. Ale nie mogę powiedzieć, że książka pana Makarskiego mi się nie podobała. Przeciwnie. Ale po kolei.
Poznajemy głównego bohatera, Jacka, o jakże ciekawym pseudonimie - Lolek Balonówa.
Jacek jest harcerzem i właśnie wybiera się na obóz letni. Obóz jest tematyczny i harcerze mają na nim zdobywać sprawność Tropiciela Historii. Każdy uczestnik zobowiązany jest przywieźć ze sobą jakiś relikt...

Grzegorz | 2016-09-29
petervader | 2013-12-12