Miranda

Wydawnictwo: Da Capo
Sweetbriar
romans
Wanda

Linnet, młoda Angielka, która po stracie rodzinnego majątku, pod koniec osiemnastego wieku, wraz z matką trafia do Kentucky, nie spodziewa się, że w tej dziczy spotka miłość swego życia. A jednak kiedy podczas nocnego napadu Indian na obóz białych Linnet dostaje się do niewoli, pomocy udziela jej tajemniczy i przystojny Devon Macalister - półkrwi Indianin, władający angielskim równie dobrze jak ona.

Czy Linnet i Devonowi uda się ochronić ich burzliwy i namiętny związek, zwłaszcza że oprócz zagrożenia ze strony żądnych zemsty Indian pojawia się nowe niebezpieczeństwo, w postaci kuzyna Devona?

Amoretta | 2014-09-22

Osadnicy całymi rodzinami wędrują na zachód szukając lepszego bytu i osiedlając obszary należące do Indian. Kiedy nadchodzi wieczór rozbijają obóz u podnóża góry. Kobiety przygotowują strawę, mężczyżni karmią konie, a dzieci bawią się. Wśród dzieci biega również Linnet - dziewczyna choć 20- letnia, wciąż bardziej przypomina dziecko niż panienkę. Śliczna, mała Linnet ubiera się w luźną sukienkę zakrywającą jej kształty, a wzrostem też jest niewiele większa od dzieci. I nagle rozlega się zew bojowy Indian. Zabijają wszystkich oszczędzając tylko dzieci, a wśród nich Linnet biorąc ją za dziecko. Gnają te dzieci przez krainę, aby je później sprzedać innym. Linnet pomaga wszystkim iść, niesie słabsze dzieci, a gdy jednemu grozi utopienie bez wahania rzuca się do rzeki. Przylegające ubranie zdradza prawdę o Linnet. Indianie się wściekają, taszczą ją do obozu i grają o nią. W jej namiocie zjawia się półkrwi Indianin, DeVon i postanawia ją uratować. Stoczył na śmierć i życie walkę z Krwawą...

pandora | 2013-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Fabuła książki bardzo typowa dla pisarki. Z jednej strony lubię tego typu historie, dlatego sięgam po książki Deveraux, jednak z drugiej strony już trochę mnie rozczarowuje motyw "mam wrażenie, że już to czytałam".

Adrianna | 2016-08-23
Marta Piątek | 2016-08-10