Wampir z Rostowa

Wydawnictwo: Gutenberg-Print
Delo Čikatilo
RAngier

Andrej Czikatiło, zwany „wampirem z Rostowa”, to najsłynniejszy seryjny morderca ostatnich lat. Fenomen Czikatiły, któremu udowodniono ponad 50 gwałtów i morderstw, analizowany był przez kryminologów i psychologów na całym świecie. Na procesie, który rozpoczął się w 1990 roku, Czikatiło przyznał się do popełnionych czynów. „Wampir z Rostowa” to trzymająca w napięciu dokumentalna opowieść,...

„Wampir z Rostowa” to trzymająca w napięciu dokumentalna opowieść, mocno osadzona w realiach rosyjskich, o człowieku, który przez kilkanaście lat dokonywał zbrodniczych czynów. Co sprawiło, że Andrej Czikatiło, wzorowy mąż i przykładny ojciec, sumienny pracownik i budzący zaufanie mężczyzna, przeistaczał się w krwiożerczego potwora? Dlaczego gwałcił i mordował swe ofiary? W jaki sposób udawało mu się pozostać nieuchwytnym przez wiele lat? Oto pytania, na które odpowiedzi udzieli nam lektura tej pasjonującej książki.

(Nota wydawcy)

źródło okładki: Gutenberg Print

Andriej Czikatiło to postać znana każdemu, kto chociaż trochę interesuje się tematem seryjnych morderców.
Sięgając po tę książkę nie do końca wiedziałam czego mam się spodziewać, ponieważ miała to być "opowieść dokumentalna".

Początek był niczego sobie, jednak z czasem było już tylko gorzej. W końcówce to już naprawdę autora nieźle poniosło.
Opis na okładce zapowiadał odpowiedzi na wiele nurtujących pytań - co sprawiło, że Czikatiło przeistaczał się w krwiożerczego potwora? Dlaczego gwałcił i mordował swoje ofiary? W jaki sposób pozostawał nieuchwytny?
Odpowiedzi pojawiły się i owszem, ale prawdopodobieństwo, że mogą chociaż trochę zbliżyć się do prawdy jest bardzo niskie. Chyba że kogoś usatysfakcjonuje wyjaśnienie w postaci podpisania cyrografu własną krwią czy magiczna czapka-niewidka w prezencie od samego diabła.

Damian | 2017-06-14

Książka o seryjnym modercy z ZSRR - Andrieju Czikatiło. Z pozoru to zwykły człowiek, ma normalną rodzinę, dzieci, zwyczajny zawód jednak jest coś co go wyróżnia od innych ludzi - to, że zabija i to z premedytacją. Pozycja posiada opisy czasami zatrważające, dlatego jest to pozycja dla ludzi o mocnych nerwach.
Opis wszystkich poczynań rzetelnie przedstawiony,książka ma w sobie grozę tamtych lat.

sisi13087 | 2017-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2017