Słodki Goździk

Tłumaczenie: Robert Sudół
Książka jest przypisana do serii/cyklu "BDW Biblioteka Dzieł Wyborowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alfa - Wero
Sweet William: A Memoir of Old Horse
83-7179-085-6
Karodziejka

Narratorem w tej powieści jest stary wyścigowy koń, który u schyłku życia wspomina swe dzieje. Opowiada o koniach, z którymi się zetknął, o ludziach, którzy wyrządzili mu zło, i o takich, którym dużo zawdzięcza. Powieść przesycona miłością do zwierząt.

Karodziejka | 2010-10-11

Opowieść starego konia wyścigowego o swoim życiu, w czasie którego przeszedł przez lepsze i gorsze ręce, lepsze i gorsze ośrodki jeździeckie czy stajnie i spotkał lepszych i gorszych ludzi. Jak wszystkie książki o zwierzętach chwyta za serce i każe zastanowić się nad tym, jak różnie ludzie potrafią do nich podchodzić.

Z opisu można by wnosić, że to książka podobna np do klasycznego Mojego Karego Anny Sewell, lecz Słodki Goździk jest utworem bardziej dorosłym, dla starszych czytelników.

Warto spojrzeć na nas samych okiem konia mizantropa, bo takim był bohater tej opowieści.

Narratorem jest Stary Koń wyścigowy, który u schyłku życia wspomina swe dzieje od chwili narodzin. Opowiada o sobie, o koniach, z którymi się zetknął, o ludziach, którzy wyrządzili mu krzywdę i o takich, którym wiele zawdzięcza.

Słodkiego Goździka po raz pierwszy przeczytałam w podstawówce, w piątej, albo szóstej klasie. Okropnie mnie wciągnęła i wzruszyła, chyba nawet wywołała łzy, albowiem od zawsze byłam miłośniczką zwierząt, a koni już zwłaszcza. Po przeczytaniu po prostu nie chciałam oddać książki do biblioteki. Teraz nie do końca pamiętam jej treść, ale marzę o tym, aby przeczytać ją ponownie i sprawdzić, czy znów wywrze na mnie tak ogromne wrażenie.

Hidenly | 2016-10-21

Na samym początku opowieść wydała mi się dziwna, okropnie mi się ciągnęła i nudziła. W pewnym momencie nastąpiła całkowita zmiana i chyba tak naprawdę dostrzegłam o co w niej chodzi. Nie jest to zbyt lekka książka, na pewno zainteresuje ludzi w jakiś sposób związanymi z końmi. Po przeczytaniu doszłam do wniosku, że to piękna opowieść o uczuciach.

przezx | 2015-07-23
Verrine13 | 2014-12-17