Bitwa o Madryt

978-83-61881-44-5
Hiszpania, ateizm, religia, laicyzm
literatura faktu
Łukasz Kuć

Hiszpania w ciągu niespełna dwudziestu lat z państwa katolickiego przekształciła się w jeden z najbardziej zlaicyzowanych i antykatolickich krajów w Europie. Jej przywódcy sami siebie uznają za liderów rewolucji obyczajowej, która ma przeorać całą Europę i Amerykę Łacińską. Małżeństwa osób tej samej płci nazywanie ojca i matki rodzicem A i rodzicem B aborcja na życzenie, i to nawet dla nastolatek, czy wreszcie szkolenia z masturbacji dla uczniów podstawówek - to wszystko jest już rzeczywistością w Hiszpanii, a zdaniem José Luisa Rozdrígueza Zapatero, premiera tego kraju, będzie przyszłością w całej Europie. Czy rzeczywiście tak się stanie? Jak wygląda codzienność katolików w kraju ogarniętym rewoltą obyczajową i zimną wojną domową? Czy hiszpańscy katolicy mogą się jeszcze podnieść i odzyskać utracone pozycje? W `Bitwie o Madryt` na te pytania starają się odpowiedzieć publicyści i reporterzy: Grzegorz Górny i Tomasz P. Terlikowski, a także ich rozmówcy: hiszpańscy uczeni, politycy i dziennikarze, którym bliska jest wizja Hiszpanii katolickiej. Jeśli chce się zrozumieć sytuację w Hiszpanii, tę książkę trzeba przeczytać.

mkuzba | 2016-02-12
Wiktor Tokarski | 2015-05-21