Internacjonalizacja i globalizacja przedsiębiorstwa

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815088
biznes, finanse

Charakterystyczną cechą współczesnego rozwoju gospodarki światowej jest pogłębiający się proces umiędzynarodowienia. Oznacza to wzrost liczby oraz stopnia intensywności powiązań między krajami świata, regionalnymi ugrupowaniami oraz przedsiębiorstwami. Podstawą tych powiązań są przepływy kapitału, technologii, towarów, usług i ludzi. Obserwujemy coraz bardziej intensywne procesy globalizacji, a co za tym idzie rozwój przedsiębiorstw zintegrowanych w skali światowej, traktujących świat jako jeden rynek. Autor rozpoczyna wyjaśnianie procesów umiędzynarodowienia od przedstawienia podstawowych pojęć, definicji i teoretycznych zagadnień. Następnie przechodzi do omówienia różnych strategii działania przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych i globalnym oraz zmian w ich organizacji dokonujących się w miarę postępu umiędzynarodowienia. Autor pokazał także, jak na tle tych ogólnoświatowych tendencji przebiegają procesy internacjonalizacji i globalizacji w polskich przedsiębiorstwach.

Chaoticreader | 2016-11-21
Hania | 2014-01-03