Perl. Czarna księga

Tłumaczenie: Tomasz Żmijewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarna Księga". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Perl Black Book: The Most Comprehensive Perl Reference Available Today
83-7197-288-1
perl, programowanie
Kamil

Książka zawiera rzeczowe wprowadzenie do programowania w Perlu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak coś zrobić w Perlu, tutaj znajdziesz odpowiedź. Perl jest dużym i złożonym produktem, a niniejsza książka czyni ten język przystępnym. Jest to książka wyjątkowa, gdyż można ją uznać za bardzo zwarty podręcznik Perla 5. Autor to doskonały programista, który w swojej książce umieścił blisko 400...

Perl jest dużym i złożonym produktem, a niniejsza książka czyni ten język przystępnym. Jest to książka wyjątkowa, gdyż można ją uznać za bardzo zwarty podręcznik Perla 5. Autor to doskonały programista, który w swojej książce umieścił blisko 400 działających przykładów, a także omówił około 500 różnych zagadnień.

Znajdziesz tu kompletny opis składni Perla 5, jak również opis tworzenia internetowych książek odwiedzin. Nauczysz się tworzyć perlowe klasy i obiekty, używać pakietów i modułów, łączyć Perla z pakietem Tk, czy choćby budować aplikacje do prowadzenia rozmów (chat). W książce tej są omówione praktyczne zagadnienia programowania w Perlu: obsługa cookies, kwestie bezpieczeństwa w Sieci, usuwanie błędów, wysyłanie ze skryptów CGI poczty elektronicznej, złożone struktury danych -- znajdziesz tu po prostu wszystko.

Kamil | 2010-10-11
Przeczytana: 2004 rok

Szybko i skutecznie wprowadza do programowania w języku Perl.

Paweł | 2012-04-18
Koziołek Grzesiek | 2012-10-13