Mercedes-Benz. Stulecie Srebrnej Gwiazdy

Mercedes-Benz: Silver Star Century
83-88575-16-3
albumy
Radek

Od początku XX wieku istnieje marka,która symbolizuje osiągnięcia przemysłu motoryzacyjnego: Mercedes. Denis Adler, laureat wielu nagród, historyk, publicysta i fotograf, w tej, piętnastej już, swojej książce przedstawia dzieje stuletniego królowania Srebrnej Gwiazdy na drogach i na torach wyścigowych. Mercedes-Benz. Stulecie Srebrnej Gwiazdy opowiada barwną i pełną dramatymu historię...

Mercedes-Benz. Stulecie Srebrnej Gwiazdy opowiada barwną i pełną dramatymu historię pierwszych producentów automobili z lat osiemdziesiątych XIX wieku , kiedy to Karl Benz, Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach stworzyli pierwsze w świecie powozy z silnikiem, przypomina narodziny rewolucyjnego Mercedesa z 1901 roku i śledzi rozwój automobilu z wieku XX i u progu XXI wieku. Ilustracje obejmują ponad 150 współczesnych i archiwalnych zdjęć barwnych oraz 100 dawnych zdjęć czarno-białych, po części publikowanych tu po raz pierwszy. Jest to więc podstawowa publikacja na półce miłośnika Srebrnej Gwiazdy.

Mirosław Nowojewski | 2012-01-05
Jacek Nieczaj | 2016-01-04