Przesyłka dla kameleona

Сволочь ненаглядная
kryminał, humor
Ag2S

Inne wydania

Sfilmowana przez rosyjską telewizję powieść Darii Doncowej – mistrzyni kryminału humorystycznego.
Amator – detektyw Ewłampia musi spełnić pośmiertne zlecenie pewnej kobiety. Ma odszukać zaginionego brata Nastii i przekazać mu 30 000 dolarów. Ale znaleźć Igora nie jest łatwo, a co gorsza jest to zadanie bardzo niebezpieczne…

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Monika | 2016-07-14

Zakręcone do niemożliwości. Autorka jest często porównywana z naszą Joanną Chmielewską. No nie wiem. Chmielewska jednak aż tak nie piętrzyła komplikacji i trzymała się realiów.
Ale, ale. Ja nie chcę przez to powiedzieć, że Doncowa jest zła. Absolutnie! Czytało się bardzo przyjemnie, rozrywkowo. Mało tego. Świat Doncowej naprawdę wciąga. I ja mam już w zasięgu ręki przygotowane kolejne kryminały tej autorki. Polecam z przekonaniem:)

Anna | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Przy trzeciej książce efekt świezości poszedł sobie precz.
Eulampia zachowuje się w sposób przewidywalny, wpadając ciągle w takie same tarapaty, z których nieodmiennie ratuje ją zaprzyjaźniony milicjant.

Trochę mi się przejadło i słabo odróżniam co było w której częsci. Czytać będę dalej, głównie dla języka, chociaż pierwsza wizyta Eulampii w hipermarkecie - niezapomniana :)

Tosiaczek | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy
Przeczytana: 14 lutego 2016

Zakręcony kryminał i to bardzo. Podziwiam Doncową za jej wyobraźnię. Tak namieszać, to chyba tylko ona potrafi.
Co jeszcze czeka tą biedną Lampeczkę w kolejnych częściach? Aż trudno sobie wyobrazić. Ale na pewno się o tym przekonam, bo z chęcią sięgnę po kolejną część. Zachęcam i Was drodzy.
A tak na marginesie, to właśnie z kuchni dochodzi smakowity zapach smażonej jajecznicy. Czas na śniadanie. - Kto przeczyta książkę, ten będzie wiedział skąd ta dygresja :).

Asia Szarańska | 2014-03-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Eulampia Romanowa, zwana przez swoich bliskich Lampą lub Lampulcem wpada na trop kolejnej zagadki kryminalnej. Pani detektyw- amator odwiedza w szpitalu synową swojej bliskiej przyjaciółki. Poznaje tam tajemniczą Nastię, która zwierza jej się, że mąż i teściowa usiłują ją otruć. Powierza Lampie kluczyk do skrytki bankowej i prosi o oddanie zawartości w ręce brata. Kiedy Eulampia zagląda do skrytki, okazuje się, że zdetonowano w niej 30 tyś. dolarów. Tymczasem Nastia umiera z powodu zakrzepicy. Eulampia chce wypełnićzobowiązanie dane jej przed śmiercią i rusza na poszukiwanie tajemniczego brata. Szybko okazuje się, że nie jest to takie proste.

Swoją przygodę z Darią Doncową zaczęłam niestety "nie po kolei", czego bardzo żałuję, ale co dawali w bibliotece, to wzięłam :) Kryminały rosyjskie są tam oblegane na równi z skandynawskimi, nie tak łatwo je dostać. Do tej pory udało się dorwać tylko trzy, dwa poprzednie były klasycznymi kryminałami z trupami, Daria Doncowa zaaplikowała mi...

Iwona | 2015-08-17
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Trzecia część książki Darii Doncowej przeczytana:rewelacja. zabieram się za kolejną. Lampa z książki na książkę jest lepsza. Świetna książką kryminalno-humorystyczna. Polecam.

kamar_82 | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Fajne opisy zachowań ludzkich. Podoba mi się, że autorka prowadzi akcję książki wśród zwykłych, szarych ludzi, żadne elity, szpiedzy itp. Wydaje się na podstawie tej książki, że Rosjanie to szczerzy, otwarci i serdeczni ludzie lubiący żyć ze sobą...

maciekzimowski | 2014-03-06
Przeczytana: 07 marca 2014

Tajemnica z przeszłości do rozwiązania - ciekawy motyw na książkę. Czarny, specyficzny humor. To już druga książka, którą przeczytałem tej autorki i bardzo przypadła m i do gustu.

justi | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Dobrze napisany kryminał, zakorzeniony w ZSRR-owskich wzorcach zachowań, z humorem i pazurem.

catunga | 2012-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 30 marca 2012

Może nie jestem obiektywna, bo wszystkie książki Doncowej są dla mnie świetne ;)

Ina1973 | 2011-11-07
Przeczytana: 05 listopada 2011

Uwielbiam Eulapmię oraz opisy zimowej Moskwy...