Życie pod psem, który wabi się Depresja

Tłumaczenie: Joanna Nowakowska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Living with a black dog
depresja
okruszek

Błyskotliwa, rozbrajająca książka na temat depresji - krótka, mądra i celna. Napisana w formie komentarzy do wiele mówiących ilustracji. Opisanie piekła depresji innym, nawet tym, którzy naprawdę chcą pomóc, może wydawać się zadaniem tak przytłaczającym, że aż niemożliwym. Komiks Matthew Johnstone`a o tym, jak skonfrontować i oswoić własnego Czarnego Psa, skutecznie, prosto i wzruszająco...

Opisanie piekła depresji innym, nawet tym, którzy naprawdę chcą pomóc, może wydawać się zadaniem tak przytłaczającym, że aż niemożliwym. Komiks Matthew Johnstone`a o tym, jak skonfrontować i oswoić własnego Czarnego Psa, skutecznie, prosto i wzruszająco rozprawia się z tabu. magazyn "You"
Niezmiernie oryginalne połączenie gatunków - autobiografia i poradnik w formie książki ilustrowanej. Lekarz na pewno by ją przepisał.
"Sydney Morning Herald"

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2010

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/571/Zycie-pod-psem--kt...»

Kati | 2016-07-17
Przeczytana: 2016 rok

To kolejna po "Mój czarny pies. Depresja" publikacja przedstawiająca problem depresji, tym razem z nieco innej perspektywy - już nie osoby chorej, ale osoby, która ma wśród siebie kogoś bliskiego cierpiącego na depresję.
Pozycja ta, trafia w punkt. Znajdziesz tutaj sedno opieki nad osobą, której przydarzyła się depresja. Jakich błędów unikać, co jest istotne, aby pomoc z Twojej strony była adekwatna i przyniosła jak najlepszy rezultat.
Zarówno książka "Mój czarny pies. Depresja" opisywana przeze mnie wcześniej jak i ta wydawać by się mogło, iż są nieco zabawne i być może ktoś zechce skorzystać z innych publikacji bardziej treściwych, jednak uważam, że te dwie pozycje zawierają niezbędne kompedium wiedzy zarówno dla chorego, jak i osoby, która żyje w otoczeniu kogoś kto zmaga się z tą chorobą.

ania0596 | 2016-11-07
Zaczytana | 2016-11-06