Mój Czarny Pies Depresja

Wydawnictwo: Media Rodzina
I had a black dog
depresja
okruszek

Poruszająca, a jednocześnie zabawna książka o depresji. To oryginalne połączenie gatunków - autobiografii i poradnika w formie książki ilustrowanej. Matthew Johnstone prowadzi nas przez własne doświadczenia związane z depresją. Nazwał ją - za Winstonem Churchillem - Czarnym Psem. Obrazowo, wnikliwie i kojąco pokazał nam swoją drogę przez chorobę. Jego obserwacje poruszają, odświeżają...

Matthew Johnstone prowadzi nas przez własne doświadczenia związane z depresją. Nazwał ją - za Winstonem Churchillem - Czarnym Psem. Obrazowo, wnikliwie i kojąco pokazał nam swoją drogę przez chorobę. Jego obserwacje poruszają, odświeżają spojrzenie na depresję i dają nadzieję, że i nam uda się ją przepracować i przetrwać.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2010

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/303/Moj-Czarny-Pies-Depresja

pulcinella | 2014-02-15

Pod względem graficznym bardzo mi się ta książka podobała - trafne i przekonujące ujęcie problemu. Trochę rozczarowała mnie treść - jak dla mnie - zbyt oczywista i kończący wszystko optymizm, na pewno bardzo pożądany, ale mnie nieprzekonujący. Jednak - jak zauważył sam autor - droga do wyzdrowienia jest u każdego inna...

Kati | 2016-07-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Wśród wielu książek, poradników dotyczących depresji wybrałam publikację w wersji innej niż wszystkie. Nie znalazłam w niej opisanych szczegółowo objawów, przyczyn, sposobów leczenia. Autor postawił na "wizualną artykulację" tego czym jest depresja. Już sam sposób określania choroby jako Czarnego Psa i oddanie tego poprzez obraz powoduje coś więcej niż refleksję.
To książka dla każdego kto chce dowiedzieć się czym jest depresja. Żadna nawet najdoskonalsza publikacja usiłująca opisać tą chorobę z punktu naukowego czy psychologicznego, nie odda faktycznych przeżyć osoby zmagającej się z depresją.
"Czarny Pies pewnie już zawsze będzie częścią mojego życia.
Lecz cierpliwością, humorem, wiedzą i dyscypliną nawet najgorszego Czarnego Psa można przywołać do nogi".
Może gdzieś obok Ciebie jest ktoś kto ma w domu Czarnego Psa i potrzebuje pomocy, ale aby pomoc odniosła oczekiwane rezultaty musisz poznać przeciwnika.

A-- | 2012-02-15

Esencjonalna.