Podróż dookoła świętej krowy

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-01549-4
indie
kirikot

"Walczyć zaczęły we mnie dwie dusze - solidna dusza artystki filmowej i zawadiacka - podróżnika reportera. Nie wiem, czy przyjąć propozycję […], wiem natomiast, że chcę tam jechać; może już nigdy nie trafi się szansa takiej podróży z tysiąca i jednej nocy. Może uda się wracać południem - Filipiny, Indie, kraje, gdzie tyle tajemnic: magowie rękami wdzierają się w ludzkie ciała, mnisi żywcem zakopują się w ziemi, dzieci łamią łyżeczki wzrokiem i dotknięciem palców. Zobaczyć na własne oczy i uwierzyć” – pisze Lucyna Winnicka o swej pierwszej wielkiej podróży do Japonii, od której zaczęła się jej fascynacja filozofią i systemami medycznymi Dalekiego Wschodu.

[KAW, Katowice 1987]

książek: 1943
Luna | 2014-08-29
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Pasjonująca książka napisana bogatą i godną naśladowania polszczyzną. Akcja płynie powolnym strumykiem, a nie rwącą rzeką, ale całość jest niezwykle ciekawa. Autorka ma lekkie pióro, z przyjemnością przeczytam coś jeszcze w przyszłości.

Tomek | 2016-06-07
Przeczytana: 14 czerwca 2016