Zamki, turnieje, rycerze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miejsca niezwykłe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette
978-83-7448-693-4
przewodnik, zamki, turnieje, rycerze
aanyaa

Wspaniały przewodnik dla miłośników historii, rycerstwa, a przede wszystkim dobrej zabawy! Zawiera szczegółowe informacje o organizowanych inscenizacjach historycznych bitew, turniejach i niezwykłych wydarzeniach rozgrywających się na zamkach w całej Polsce. Dodatkowo książka opisuje, gdzie można ciekawie spędzić weekend, wziąć udział w szturmie i podglądać bractwa rycerskie w akcji.

[http://www.gandalf.com.pl/b/zamki-turnieje-rycerze-miejsca/]

aanyaa | 2010-11-26
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobry przewodnik po komercyjnych turniejach rycerskich oraz znanych zamkach :-) polecam każdemu, kto zaczyna interesować się historią tego okresu. Precyzyjne opisy miejsca z mapką, podane orientacyjne terminy turniejów oraz informacje dotyczące grup rekonstrukcyjnych działających na danym terenie.
Jednak, moim zdaniem, przewodnik nie nadaje się dla grup rekonstrukcyjnych, ponieważ (jak już wspomniałam) zawiera opisy tylko i wyłącznie turniejów bardzo komercyjnych.
Mimo wszystko będę bardzo często wracać do tej książki :-)

Marta | 2012-04-21
Owca | 2012-02-07
Ewelina Kwaśniewska | 2011-07-11
Karenina | 2011-02-19
    Legenda legionów
    Michał Klimecki, Mirella Kurkowska, Tomasz Nałęcz, Krzysztof Andrzej Jeżewski, M...