Grzechy ojców

Tłumaczenie: Maria Grabska
Cykl: Bogaci są różni (tom 2)
Wydawnictwo: Książnica
Sins of the Fathers
Katarzyna

Kolejna z wielkich sag, które przyniosły ich autorce światową sławę, obejmująca dzieje bankierskiej rodziny Van Zale'ów na przestrzeni trzydziestu powojennych lat. W świecie wielkich interesów, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone, a człowiek bywa sprowadzany do roli pionka nie mającego wpływu na to, jakie miejsce na szachownicy przeznaczają mu gracze, pojawia się ktoś, kto za wszelką cenę...

W świecie wielkich interesów, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone, a człowiek bywa sprowadzany do roli pionka nie mającego wpływu na to, jakie miejsce na szachownicy przeznaczają mu gracze, pojawia się ktoś, kto za wszelką cenę postanawia walczyć o prawo do decydowania o sobie i swoim szczęściu.
Tą osobą jest Vicky Van Zale, córka bankiera Korneliusza Van Zale'a, uwikłana w drapieżną grę mężczyzn, którzy częściej widzą w niej instrument swoich itryg aniżeli córkę, kochankę czy żonę. Vicky jednak rozgryza reguły męskiej gry, po czym zasiada do niej jako pełnoprawna uczestniczka.

Marlena | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Kontynuacja książki "Bogaci są różni". Przeczytanie pierwszej części pomaga, ale nie jest konieczne. To opowieść o Korneliuszu Van Zale,właścicielu banku i jego rodzinie w okresie 1949 do 1967 roku. Korneliusz, stara się kontrolować nie tylko swoje interesy, ale także burzliwe życie swojej rodziny, w szczególności życie swojej jedynej córki Vicky. Każda część książki poświęcona jest jednej z głównych postaci, które stają się narratorami opowieści. Opowiadają o Vicky z perspektyw mężczyzn, macochy Alicji, by ostatecznie usłyszeć jej własną wersję wydarzeń. Drapieżna walka, zemsta, cierpienie i miłość, to główny temat tej książki. Autorka porusza też kilka kontrowersyjnych tematów, takich jak zabójstwo, cudzołóstwo, impotencja, alkoholizm i inne problemy zdrowotne. Świetne i zaskakujące zakończenie.

Haneczka | 2014-07-03
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 lipca 2014

Wspaniała powieść!!
Trochę nierówna, miejscami nawet nudnawa, a jednak zakończenie rekompensuje wszystko!

Przez trwającą kilka ostatnich dni, jakże ciekawą lekturę tej książki, zastanawiałam się: "Dokąd zmierza ta historia?"
I choć przy końcowych stronach krzyczałam: "Tylko nie to!", okazało się, że zmierzała wprost do mojego serca i mojej własnej historii, a nawet osobowości.

Piękno takich powieści polega nie na tym, że miło zabijamy czas czytając o historiach i osobach nam obcych. Ono polega na tym właśnie, że tak jak ja, potrafimy się odnaleźć w tej obcej-nieobcej nam osobie, historii, może nawet mieście, konkretnej sytuacji, postawie innych ludzi wobec nas.

Historia ta zawiera w sobie tyle bólu!

Bólu bycia rodzicem, dzieckiem, przyjacielem, kochankiem, żoną, mężem... Bólu na który nie mieliśmy wpływu, którego nie przyjęliśmy dobrowolnie, który determinuje całe dalsze życie.

Jeśli mimo wszystko pozostaniemy szczerzy wobec siebie, to pomimo dotkliwości życiowych pomyłek,...

małgosia | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Jak to uPani Susan .... kolejna saga , którą czyta się z przyjemnością . Polecam :-)

Gabriela | 2014-07-16
Na półkach: Przeczytane, Urlop 2014
Przeczytana: 12 lipca 2014

Moja ulubiona powieść. Część I -"Bogaci są różni"

książek: 1920
Vinga | 2016-11-25