Makroekonomiczne uwarunkowania rozwoju sektora bankowego w Rosji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
biznes, finanse

Autor książki koncentruje się na opisie pokryzysowego rozwoju gospodarki i systemu bankowego w Rosji, a także na analizie tendencji w podstawowych kategoriach makroekonomicznych. Wskazuje na korzystne zmiany, jakie odnotowano po 1999 roku: wzrost kapitałów (własnego i obcego) oraz aktywów bankowych, poprawa sytuacji finansowej banków, reformy zmierzające do dostosowania zasad w funkcjonowaniu banków do standardów międzynarodowych, podjęcie współpracy z Bazylejskim Komitetetm Nadzoru Bankowego i Europejskim Bankiem Centralnym, utworzenie depozytów oraz informacji o historiach kredytowych klientów. zmiany na lepsze w rosyjskiej bankowości są już dostrzegalne, a rynkowy kierunek reform nie budzi wątpliwości.