Polska Armia na Posyłki

Wydawnictwo: Nobilis Media
wojsko, armia, wojny, misje, operacje wojskowe,
literatura faktu
amigo

„Polska Armia na Posyłki” to zupełna nowość na rynku, łamiące polityczne tabu ! 150 stron ekscytującej i wstrząsającej lektury. Eseje, wywiady i reportaże o tym jak MON doprowadził armię do upadku , dlaczego Amerykanie od początku wiedzieli ,że nie będzie w Polsce tarczy antyrakietowej, o kłamstwach w sprawie wojny w Iraku i Afganistanie i dlaczego jesteśmy dzisiaj amerykańską armią na posyłki. Polityka Waszyngtonu wobec Warszawy to gra na polskich lękach i mitomańskich wyobrażeniach o sobie jako regionalnym mocarstwie. Amerykanie podsycają nasze obawy i dmą w narodowe kompleksy , wywołując w elitach przekonanie, że wobec sojuszu z USA nie ma żadnej alternatywy. Schemat jest zawsze taki sam. Najpierw Amerykanie wyciągają jak z kapelusza wirtualne propozycje wzmocnienia Polski, by otrzymać coś konkretnego w zamian. Przed zaangażowaniem politycznym i wojskowym Warszawy w wojnę w Iraku, były to obietnice programów modernizacyjnych dla polskiego wojska, udział w eksploatacji złóż roponośnych w Iraku. Słowem manna z nieba miała spaść na nasze głowy. Kiedy Polska zatknęła swój sztandar na ziemi irackiej, jak na księżycu, z szumnych zapowiedzi amerykańskich nie pozostało nic. Podobnie dzisiaj, polscy politycy w bezwarunkowy sposób wysyłają żołnierzy do Afganistanu, zwyczajnie lekceważąc opinię publiczną.

źródło opisu: http://www.nobilismedia.pl/ksiazki.html

źródło okładki: http://www.nobilismedia.pl/ksiazki.html

Jacoa1 | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Jak na teraz troche stare i oczywiste. Swojego czasu - obrazoburcze.

Konradini | 2015-04-18
skoczek84 | 2013-07-18