Kiedy ryby latają

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse

W Seattle, na rynku Pike Place, jest stoisko rybne. To nie jest zwykły stragan, ale stoisko światowej sławy. Sprzedawcy oferują tłumom niezwykły spektakl: rzucają a nie podają sobie ogromne łososie i mają w sobie tyle radości, że każdy, kto podchodzi do stoiska, wyczuwa przyjazną aurę. Tym, co wyróżnia stoisko Pike Place Fish spośród innych firm, jest energiczna, jedyna w swoim rodzaju kultura organizacyjna. A teraz wyobraź sobie małe, nierentowne stoisko rybne. Czy potrafiłbyś zmienić taką firmę w modelową organizację, która stanie się wzorem dla korporacji z całego świata? Czy zdołałbyś przyciągnąć do zwykłego stoiska rybnego tłumy reporterów, nie wydając ani grosza na reklamę? Czy napisałbyś o stoisku rybnym książkę, która zostałaby przetłumaczona na 34 języki? Czy potrafiłbyś zachęcić liderów takich firm jak Panasonic, Ford czy Marriott, by przyjeżdżali na twoje stoisko i układali na nim ryby po to, by poznać niezwykłą, stworzoną przez ciebie kulturę organizacyjną? Tak. Potrafiłbyś. Potrafił to zrobić John Yokoyama, właściciel stoiska rybnego Pike Place Fish w Seattle, i każdy inny człowiek na ziemi także potrafiłby to zrobić.

W tej książce John Yokoyama opowiada, jak zmienił małą, nierentowną firmę Pike Place Fish w modelową organizację, na której wzorują się korporacje takie jak Shell Oil Company czy Cattlemen&s Steakhouse. Wszystko zaczęło się od sformułowania wizji Yokoyama i jego pracownicy postanowili przekształcić zwykłe stoisko rybne w firmę światowej sławy i wszelkimi dostępnymi sposobami ulepszać życie jej klientów, dostawców oraz wszystkich, którzy nawiązują z nią kontakt. John Yokoyama opowiada prostą historię. Historię o tym, jak rozpalić w ludziach ogień nadziei na lepsze jutro. O tym, jak uskrzydlić pracowników i nadać ich czynom głębszy sens. Poznaj filozofię życia i pracy całkiem inną niż ta, którą wpaja nam konsumpcyjny świat. I uwierz, że nie ma marzeń drugiej kategorii. Strategie i zasady, które przyniosły Yokoyamie spektakularny sukces, mogą być stosowane przez przedsiębiorców, menedżerów i sprzedawców wszędzie tam, gdzie potrzebne są: lepsza obsługa klienta, wyższe morale pracowników i bardziej przyjazne środowisko pracy. Skoro Pike Place Fish, firma w mało atrakcyjnej branży, gdzie potrzebna jest ciężka praca fizyczna, osiągnęła tak wiele, nie wydając na reklamę ani grosza, to wyobraź sobie, co możesz osiągnąć ty w swojej branży. Tajemnica sukcesu przedsiębiorcy, bohatera bestsellerowej serii biznesowej FISH!