KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE zARząDzANIA PRzEDSIęBIORSTWEM

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320816907
biznes, finanse

W książce omówiono wiele nowych metod i systemów wspomagających zarządzanie różnymi sferami działalności przedsiębiorstwa. Opracowane przez zespół autorski rozwiązania metodyczne i informatyczne obejmują cztery grupy zagadnień: wspomaganie decyzji logistycznych przedsiębiorstwa w zarządzaniu łańcuchem dostaw, metody i systemy komputerowe wspomagające planowanie produkcji, zarządzanie jakością w usługach przemysłowych i przedsiębiorstwach produkcyjnych, operacyjne prognozowanie popytu na rynkach docelowych. Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne poleca tę książkę studentom wszystkich uczelni, na których są wykładane przedmioty z zakresu informatyki ekonomicznej oraz zarządzania, przede wszystkim na kierunkach: zarządzanie i marketing oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Powinna również posłużyć jako źródło wiedzy dla każdego, kto profesjonalnie zajmuje się teorią lub praktyką projektowania systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Prof. dr hab. inż. Ryszard Knosala zajmuje się naukowo metodyką zarządzania przedsiębiorstwem, metodologią wspomagania podejmowania decyzji i aplikacjami metod sztucznej inteligencji. Opublikował jako autor lub współautor ponad czterysta artykułów naukowych, w tym około stu za granicą. Jest autorem lub współautorem dziewiętnastu książek i podręczników akademickich, między innymi: Bewerten technischer Systeme (Springer Verlag) i Zastosowanie metod sztucznej inteligencji w inżynierii produkcji (WNT). Profesor Ryszard Knosala jest prezesem Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz redaktorem naczelnym ogólnopolskiego czasopisma Zarządzanie Przedsiębiorstwem , a także redaktorem rocznych wydań zbioru prac Komputerowo zintegrowane zarządzanie..